Dvě cenná vítězství minižactva U11 s BK Přelouč

PDF download

V sobotu 14.1. nastoupili minižáci U11 k domácímu souboji s BK Přelouč. Vzhledem k postavení obou týmů v neúplné tabulce se očekával vyrovnaný duel. Na hřišti však bylo všechno jinak a to i díky absenci dvou nejlepších střelců soupeře. První čtvrtinu rozehráli zkušenější hoši a vytvořili dostatečný náskok pro další minuty utkání. V poklidné tempu a v neustálé rotaci 14 hráčů jsme utkání dovedli do vítězného konce. Druhé utkání bylo trochu jiné. Základní pětka opět dobře rozehrála, avšak díky snížení tlaku na soupeře a získaným míčům Přelouče na doskoku se utkání začalo dramatizovat a soupeř nás dotáhl na rozdíl dvou bodů. Na hřiště se tak vrátila základní pětka a díky dobré obraně a práci na doskoku se podařilo náskok znovu navýšit. Do průběhu druhého utkání výrazně promluvil Kryštof Suchomel, který za téměř vyrovnaného stavu svou dobrou obranou získal pětkrát míč. Z následných protiútoků soupeř inkasoval deset bodů a tak bylo o utkání rozhodnuto.

 

výhra 14.01.2023 BK Ústí nad Orlicí - BK Přelouč 73:32 (24:0 40:9 61:20)
Matouš Mikyska - 13, Ondřej Bárta - 12, Dominik Krejsa - 12, Kryštof Suchomel - 12, Kryštof Kühn - 10, Ondřej Tomik - 6, Viet Long Doan - 4, Kryštof Koblížek - 2, Daniel Šlezingr - 2, Dominik Brablc - 0, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0

 

Zapsali jsme do tabulky dvě vítězství a v neúplné tabulce jsme se usadili na třetím místě za 8 vítězství a dvě porážky. V utkání byly k vidění pohledné akce, nedocházelo k příliš velkému množství ztrát. Dobrý výkon předvedl Kryštof Kühn, který znepříjemnil utkání nejvyššímu hráči soupeře svojí těsnou obranou a k tomu přidal také důležité body. Bodově se velmi dařilo Matouši Mikyskovi. Bojovný výkon předvedl Dominik Krejsa, Ondra Bárta a Matyáš Doan. Ve druhém utkání dobře fungovala spolupráce Suchomel - Tomik. Své první soutěžní body si připsala Elen Šáchová. Pochvalu za velmi dobrý výkon však zaslouží všech čtrnáct hráčů. Další utkání nás čeká v sobotu 28.1. v Havlíčkově Brodě.

 

výhra 14.01.2023 BK Ústí nad Orlicí - BK Přelouč 61:34 (14:2 26:20 44:32)
Matouš Mikyska - 15, Ondřej Tomik - 13, Kryštof Suchomel - 12, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Kühn - 5, Viet Long Doan - 4, Kryštof Koblížek - 2, Ellen Šáchová - 2, Daniel Šlezingr - 2, Ondřej Bárta - 0, Dominik Brablc - 0, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0
Zobrazit celou zprávu
17.01.2023 Martin Tomík

Žáci U15A vstoupili skvěle do nadstavbové skupiny a předvedli nejlepší výkon sezony!

PDF download

Na úvod nadstavbové části ligy starších žáků jsme hostili silný Hradec Králové a Liberec, který byl pro nás neznámou. K zápasům jsme se sešli defacto v kompletní sestavě a s odhodláním být v sobotu Hradci důstojným soupeřem a v neděli zkusit zapojovat o vítězství. Realita ale naprosto předčila očekávání a nebojím se říci, že tyto dva dny jsme předvedli snad nejlepší výkon co jsem od tohoto týmu kdy viděl.

Jak jsem i klukům po zápasech řekl, byl to výborný výkon ve všech ohledech, ale je to pro nás i velký závazek na tyto výkony navázat i v další části sezony a ukázat, že naše zlepšení je trendem, nikoliv vyjímkou.

 

výhra 14.01.2023 BK Ústí nad Orlicí - Královští Sokoli 59:61 (20:15 30:25 40:47)
Tomáš Stýskala - 19, Daniel Večeřa - 15, Tadeáš Tichý - 14, Tomáš Hejtmánek - 4, Václav Kočí - 3, Dominik Hodek - 2, Jakub Ripka - 2, Jan Blaško - 0, David Dobruský - 0, Matěj Pokorný - 0, Ondřej Shejbal - 0

 

Do utkání proti favoritovi celé skupiny B jsme vstoupili velmi nebojácně a po celý první poločas si udržovali vedení. Fungovala nám dobře obrana i doskok pod vlastním košem, což bylo základem úspěchu. Ve třetí čtvrtině jsme si bohužel vybrali slabší chvilku, soupeř na nás přitlačil a otočil skóre na +10 ve svůj prospěch. Nás to naštěstí nepoložilo a i nadále jsme bojovali o každý míč a v útoku předváděli úspěšné akce. Postupně jsme snižovali a 10 vteřin před koncem dostal byl Dan faulovaný za stavu 58:59. Situaci unesl a proměnil alespoň jeden trestný hod a srovnal. Po druhém jsme byli blízko zisku, ale nakonec  z toho byl aut pro Hradec. Ten se posunul po oddechovém čase do útoku a měl na to 3 vteřiny. První výhoz jsme ubránili, ale hosté měli ještě jeden z pod koše 0,9 vteřiny před koncem. Ten jsme bohužel nedokázali ubránit a dostali rozhodující koš společně s klaksonem :-(. Byla z toho tedy nakonec velmi smolná prohra a prodloužení bylo víc než na dosah. Nemusíme ale smutnit, neboť jsme byli Hradci naprosto vyrovnaným soupeřem a mnohdy ho i přehráli. Byl to skvělý zápas i pro fanoušky, byť se smolným koncem pro nás.

 

výhra 15.01.2023 BK Ústí nad Orlicí - BA Lynx Liberec 73:38 (17:14 32:21 51:34)
Matěj Pokorný - 11, Václav Kočí - 10, Tomáš Hejtmánek - 8, Tadeáš Tichý - 8, Daniel Večeřa - 8, Jakub Ripka - 7, Tomáš Stýskala - 7, Tomáš Hanuš - 6, Dominik Hodek - 6, Ondřej Shejbal - 2, David Dobruský - 0

 

V neděli jsme hostili soupeře, který byl pro nás velkou neznámou. Náš cíl byl ale jasný, tedy převést stejně kvalitní výkon jako v sobotu a jít si pro vítězství. Úvodní čtvrtina byla trošku nervózní a hodně vyrovnaná. V té druhé už jsme ale začali mít lehce navrch a nakonec odcházeli do poločasu s vedením 32:21. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu a navyšovali naše vedení. V záverečné čtvrtině už soupeř více prostřídal a naše lavička předčila jasně tu soupeřovu a vyhrála toto dějství 22:4, čímž se rozdíl ještě více natáhl.

V obraně se nám dnes skvěle dařil celoplošný presing, se kterým si hosté nevěděli příliš rady a ztratili mnoho míčů. Opět jsme si dokázali dobře pohlídat obranný doskok a často chodili do úspěšných brejků. V útoku jsme zbytečně neztráceli míče, hráli velmi zodpovědně a kolektivně. Ostatně pohled na tabulku střelců mluví jasně. Hned 9 hráčů zaznamenalo mezi 6 a 11 body, což je fantastické rozležení střelecké produktivity!

Za oba víkendové zápasy musím opravdu celý tým velmi pochválit, byl to skvělý a bojovný výkon od každého hráče. Žádný míč pro nás nebyl ztracený a hráli jsme jako jeden tým. Teď nás ale čeká ten težší úkol, tedy navázat na tyto výkony i v dalších kolech. Takže jen tak dál chlapci!

Zobrazit celou zprávu
16.01.2023 Martin Šorf

Poslední zápas mužů v základní části aneb jak je důležité míti Vojtu, Svojana a Honzu

PDF download

V sobotu 17.12. se v tělocvičně Střední školy automobilní konal poslední zápas základní části Východočeského přeboru. Ochoz nad hřištěm se velmi slušně zaplnil už před začátkem utkání a soupeř z Týniště nad Orlicí se dostavil také v hojném počtu a tak v 18:00 mohl zápas začít. V první čtvrtině ukázal dobrou formu Vojta Pecháček, který po čtrnáctidenní basketbalové přestávce drtil soupeře svými nájezdy už od první minuty a náš bodový náskok pomalu rostl. Vojtova hra byla tak efektní a efektivní, až se diváci ptali: „Co je to dnes s Vojtou?" S Vojtou nebylo vůbec nic, jen měl prostě velkou chuť hrát. Z dobře postavené obrany jsme vyráželi do protiútoku, kde se ke svému výbornému výkonu postupně rozehrával Honza Vaclávek, který byl velmi aktivní ve všech herních činnostech, výborně bránil, střílel, najížděl. V průběhu utkání přidal své jisté body také Martin Svojanovský. V součtu tito tři hráči nasázeli soupeři 71 bodů.

 

výhra 17.12.2022 BK Ústí nad Orlicí - SK Týniště nad Orlicí 92:65 (23:14 51:27 75:43)
Jan Václavek - 32, Martin Svojanovský - 20, Vojtěch Pecháček - 19, Jan Blaško - 8, Tomáš Skalický - 4, Ivan Jetmar - 3, Martin Tomik - 3, Zdeněk Václavek - 3, Jan Jetmar - 0

 

Je samozřejmě jasné, že na vítězství mají podíl všichni hráči, kteří nastoupili do utkání. Podařilo se ubránit jejich velmi dobrého podkošového hráče, kterého jsme udrželi na sedmi bodech. Občas jsme předvedli i útočnou akci s využitím clony na hráče s míčem a v útoku se také míč občas pohyboval více z rukou. Hráči Týniště zkoušeli různé druhy obran, zastavit se nás však nepovedlo. Sobotní výkon týmu prostě patřil mezi ty lepší. Poslední zápas základní části jsme dotáhli do vítězného konce a ukončili tuto část soutěže s bilancí 5 výher a 5 proher, což nás řádí na 4. místo v soutěži. Těšíme se na nadstavbovou část, která se rozlosuje až v lednu. Děkujeme našim věrným fanouškům a nejen jim přejeme pevné zdraví v roce 2023. 

Zobrazit celou zprávu
22.12.2022 Martin Tomík

Tréninky do konce roku + Vánoční zápas minižactvo vs. rodiče

PDF download

Tréninky všech družstev končí v pondělí 19. prosince!

 

O den později v úterý 20. prosince však proběhne zápas minižactva U11+U12 proti rodičům. Hrát budeme v tělocvičně Br. Čapků a sraz je v 17:00. Všichni rodiče minižáků a minižákyň jsou srdečně zváni a ideálně ve sportovním :-).

Zobrazit celou zprávu
12.12.2022 Martin Šorf

Dvě ligové stovky žáků U15 v Pardubicích přinesly jednu výhru

PDF download

Na závěr základní části ligy žáků U15 jsme vyrazili na dva duely do Pardubic. V pátek jsme proti poslednímu celku byli jasným favoritem, naopak v sobotu proti Bekse velkým outsiderem. Tyto papírové předpoklady se naplno potvrdily a oba dny byla k vidění stovka, jednou na našem kontě, jenom na soupeřově.

Do utkání se SŠB jsme doslova vlétli, skvěle bránili a prosazovali se v útoku. Úvodní čtvrtinu jsme vyhráli 36:8 a položili tak základ vysokému vítězství. Podali jsme dobrý a kolektivní výkon a hned 6 hráčů zaznamenalo mezi 10 a 20 body. Co k zápasu více dodat, proti fyzicky i technicky slabšímu soupeři jsme měli navrch ve všech činnostech a výsledek je toho důkazem.

 

výhra 02.12.2022 SŠB Pardubice - BK Ústí nad Orlicí 24:103 (8:36 18:59 24:87)
Daniel Večeřa - 20, Tadeáš Tichý - 15, Václav Kočí - 14, Ondřej Shejbal - 14, Tomáš Stýskala - 11, Matěj Pokorný - 10, Tomáš Hejtmánek - 6, Jakub Ripka - 6, Dominik Hodek - 5, Jan Blaško - 2, David Dobruský - 0

 

Druhý den se dle očekávání role obrátily a byli jsme to my, kdo se snažil marně vzdorovat síle favorita. Domácí výbroně bránili a my se jen těžko dostávali do slušné střelecké pozice. V obraně jsme nestíhali a když už soupeř nedal, tak si často míč doskočil.

Stejně jako v minulém zápase tak i zde není moc co psát. Prostě soupeř byl lepší ve všech činnostech a je na tom fyzicky výrazně lépe, takže konečný rozdíl ve skóre holt odpovídá rozdílu mezi oběma týmy.

 

výhra 03.12.2022 BK VIVIDBOOKS Pardubice - BK Ústí nad Orlicí 112:30 (28:6 52:20 89:24)
Tomáš Hejtmánek - 9, Tomáš Stýskala - 7, Daniel Večeřa - 7, Tadeáš Tichý - 6, David Dobruský - 1, Jan Bryška - 0, Václav Kočí - 0, Matěj Pokorný - 0, Jakub Ripka - 0, Ondřej Shejbal - 0

 

Těmito duely jsme zakončili základní část s bilancí 3 výher a 11 proher na 6. místě. Nyní nás po Novém roce čeká nadstavba, ve které se potkáme se třemi týmy ze skupiny, konkrétně Holicemi, SŠB Pardubice a Hradcem Králové. Sedmičlenou skupinu pak doplnily dva pražské celky a Liberec.

Zobrazit celou zprávu
07.12.2022 Martin Šorf

První prohry minižactva U11

PDF download

V sobotu 3.12. nastoupili minižáci U11 k zápasu s favorizovanými Sokoli Hradec Králové. Věděli jsme, že to nebude lehká dvojice zápasů a tato domněnka se potvrdila hned po úvodním rozskoku. Sokoli na nás vlétli s doposud nevídanou agresivitou a rychlostí a jejich bodový náskok rychle rostl. Domácí nás předčili ve všech basketbalových dovednostech. Přes velmi dobrou obranu domácích se naši hráči jen ztěžka prosazovali. V obou utkáních diktovali tempo hry mladí Sokolíci. Svůj zatím nejlepší zápas odehrál Ondra Tomik, výborně hrál také Matouš Mikyska a Kryštof Kühn, který se však ve druhém zápase zranil a utkání tak pro něj bylo předčasně ukončeno.

 

výhra 03.12.2022 Královští Sokoli  - BK Ústí nad Orlicí 84:35 (24:7 34:19 60:25)
Ondřej Tomik - 12, Kryštof Kühn - 8, Kryštof Suchomel - 5, Ondřej Bárta - 4, Matouš Mikyska - 4, Dominik Krejsa - 2, Dominik Brablc - 0, Martin Čižmárik - 0, Adam Hýrek - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0, Daniel Šlezingr - 0

 

výhra 03.12.2022 Královští Sokoli  - BK Ústí nad Orlicí 80:40 (24:9 40:23 60:25)
Matouš Mikyska - 12, Kryštof Kühn - 7, Ondřej Bárta - 6, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Suchomel - 4, Ondřej Tomik - 3, Daniel Šlezingr - 2, Dominik Brablc - 0, Martin Čižmárik - 0, Adam Hýrek - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0

 

Zapsali jsme tedy první letošní dvě prohry. Byly to však prohry, které jsou potřeba. Někteří naši hráči totiž konečně zjistili, že k tréninku je skutečně nutné přistupovat s větší intenzitou a zaujatostí a že provádění různých alotrií na tréninku se vrací v podobě zbytečně ztracených míčů při utkání. Další utkání odehrajeme až 14.1.2023, kdy přivítáme na domácí palubovce silný tým z Přelouče.

Zobrazit celou zprávu
07.12.2022 Martin Tomík

Josefovská pevnost nebyla dobyta

PDF download

V sobotu 3.12. nás čekal předposlední zápas základní části Východočeského přeboru na palubovce Kanonýrů Josefov. Tým, který je složen z mladíků, jež jsou velmi dobře fyzicky a basketbalově vybaveni, ukázal svoji kvalitu už na naší domácí palubovce a tak jsme věděli, že zápas na jejich palubovce bude ještě těžší. Do našeho odjezdu zasáhla bohužel vyšší moc a tak jsme nakonec odcestovali do Josefova bez Martina Svojanovského, zato ale se dvěma fanoušky. Nakonec se v Josefově fanklub rozrostl na pět.

 

výhra 03.12.2022 Kanonýři Josefov "B" - BK Ústí nad Orlicí 74:42 (23:9 41:20 54:33)
Vít Junk - 14, Jan Václavek - 9, Martin Tomik - 8, Vojtěch Pecháček - 4, Tomáš Skalický - 3, Jan Blaško - 2, Ivan Jetmar - 2, Martin Svojanovský - 0, Zdeněk Václavek - 0

 

Kanonýři spustili svou kanonádu hned v úvodu utkání, kdy si v první čtvrtině vybudovali dostatečný náskok, který týmovou hrou postupně navyšovali. Z naší strany byl výkon poznamenán chybějícím pivotem a také neuspořádanou hrou v útoku, kdy každý koš nás stál velké množství sil. Chyběla také přesná muška. Neproměnili jsme ani jednu střelu za tři body a mnoho střel, nejen trojek, prostě vypadlo z obroučky. Abychom v takových zápasech mohli pomýšlet na vítězství je třeba změnit hru na útočné polovině, využívat clony na hráče s míčem, ale i bez něj a vytvářet si lepší střelecké pozice. V posledním zápase základní části přivítáme 17.12. od 18:00 v tělocvičně "automobilky" tým z Týniště nad Orlicí.

Zobrazit celou zprávu
07.12.2022 Martin Tomík

Minižactvo U12 porazilo Sokolky a jednoho Sokola z Nové Paky!

PDF download

V sobotu jsme v prvních domácích letošních zápasech přivítali tým z Nové Paky. Jedná se o nováčka soutěže, jehož soupisku tvoří převážně dívky. Na naší straně bylo připraveno 13 chlapců a jedna dívka. Do zápasů jsme vstupovali jako favorité a tuto úlohu jsme také po většinu obou utkání plnili. Jediná kaňka je neskutečné množství neproměněných šancí, dvojtaktů a celkově lajdáctví v zakončení.

 

výhra 26.11.2022 BK Ústí nad Orlicí  - Sokol Nová Paka 48:29 (12:4 22:14 32:21)
Kryštof Suchomel - 24, Antonín Jukl - 8, Aleš Vítek - 6, Petr Novák - 4, Štěpán Hýrek - 2, Dominik Krejsa - 2, Kryštof Kühn - 2, Matouš Mikyska - 0, Jan Mlejnek - 0, Jan Rada - 0, Štěpán Šilar - 0, Anna Tisoňová - 0, Adam Vais - 0

 

 

V druhém zápase se nám už v útoku dařilo více a bylo to také vidět na počtu vstřelených bodů. Své první zápasy odehráli Petr Novák a Štěpán Šilar a oba se hned i zapsali do střelecké listiny. V dalších zápasech 7. ledna přivítáme opět na domácí palubovce lídra soutěže z Vysoké nad Labem.

 

 

výhra 26.11.2022 BK Ústí nad Orlicí  - Sokol Nová Paka 67:19 (18:4 28:12 51:12)
Jan Rada - 16, Kryštof Suchomel - 15, Aleš Vítek - 8, Antonín Jukl - 6, Štěpán Hýrek - 4, Matouš Mikyska - 4, Anna Tisoňová - 4, Kryštof Koblížek - 2, Dominik Krejsa - 2, Kryštof Kühn - 2, Petr Novák - 2, Štěpán Šilar - 2, Jan Mlejnek - 0, Adam Vais - 0
Zobrazit celou zprávu
01.12.2022 Jan Novák

VP mužů: sedm statečných veze body z Nového Bydžova!

PDF download

V sobotu 26. listopadu jsme předehrávali utkání 12. kola v Novém Bydžově. V novém termínu utkání jsme dali dohromady pouze sedm hráčů. Utkání začalo v 18:00 a hned úvodní minuty ukázaly, že půjde o vyrovnané utkání. V první čtvrtině jsme si vytvořili mírný náskok, který se nám podařilo držet a mírně navyšovat. V poločase jsme vedli o sedm bodů. Druhý poločas začal poměrně kuriózně, domácí hráči si posunuli konstrukci koše, která byla po celý první poločas špatně ustavena. Hra v této části utkání měla podobný průběh, stále jsme drželi náskok kolem deseti bodů. V závěru čtvrté čtvrtiny začal soupeř s osobní obranou po celém hřišti a za pomocí faulů hru přerušoval. Hráčům Bydžova se podařilo v posední minutě vstřelit 3 trojky. Jeden z faulů domácích byl dokonce posouzen jako nesportovní chyba, a to když faulovali rozehrávače Tomáše Skalického tak, že skončil až mimo hřiště. Díky úspěšným trestným hodům jsme však náskok stále drželi a dotáhli dramatické utkání do vítězného konce. Výborný výkon v obraně předvedl Honza Blaško, který velmi znepříjemnil utkání nejlepšímu hráči soupeře. Bodově se opět prosadil Martin Svojanovský a na místě je také zmínit dobrý výkon Ivana Jetmara. Příští utkání odehrajeme už tuto sobotu 3.12. v Josefově.

 

výhra 26.11.2022 BK Nový Bydžov - BK Ústí nad Orlicí 76:82 (15:19 29:36 54:63)
Martin Svojanovský - 37, Martin Tomik - 15, Matouš Jelínek - 12, Jan Blaško - 11, Ivan Jetmar - 4, Tomáš Skalický - 3, Zdeněk Václavek - 0
Zobrazit celou zprávu
30.11.2022 Martin Tomík

Zveme Vás na basketbalový ples do Litomyšle!

PDF download

28. ledna 2023 proběhne ve Smetanově domě v Litomyšli pvní basketbalový ples, na který Vás tímto zveme.

 

Na co se můžete těšit?
Příjemnou a pohodovou atmosféru navodí kapela Jazzika, která hraje známé hity v příjemném aranžmá k tanci i poslechu. Připravena je i bohatá tombola, předtančení, fotokoutek, půlnoční překvapení a mnoho dalšího.


Předprodej vstupenek (290,- na sezení do hlavního sálu, 150,- na stání) již zahájen a můžete si je zakoupit u Martina Šorfa (602 335 513), od 12.12. budou k dispozici i v Informačním centru v Litomyšli.

Zobrazit celou zprávu
23.11.2022 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE
Minižactvo U1102.12.2023
Basketbal TJ Svitavy
město:Svitavy
místo:hala ZŠ
adresa:Felberova ul.

sraz:7:30 u VUB
začátek:9:00 a 10:45
návrat: cca 13:30

sestava:Ondřej Tomik
DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2023/2024

 

Prosíme o uhrazení platby do 30. září 2023!

Přihláška za člena klubu

Přihláška za člena klubu ke stažení zde:

Lékařská prohlídka na sezonu 2023/2024

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!BA Young Diamonds
BA Young Diamonds

ADFORS Basket Litomyšl
ADFORS Basket Litomyšl

Návštevy
celkem: nahravam
celkem rok: nahravam
jedinečný měsíc: nahravam
jedinečný týden: nahravam
jedinečný dnes: nahravam
online: nahravam