Minižactvo U12 natahuje vítěznou šňůru!

PDF download

V sobotu 18.11. jsme na domácím hřišti přivítali tým Vysokého Mýta. Soupeř v této sezoně ještě nepoznal radost z vítězství a k nám přijel ještě pouze v sedmi hráčích.
V prvním zápase jsme na soupeře vlétli a těsnou obranou, soupeře mnohokrát nepustili ani za půlku. Draci z Mýta nebyli schopni takovému tlaku čelit a s přibývajícím časem se jim do soubojů chtělo méně a méně. První zápas jsme vyhráli o 104 bodů, kdy se do střelecké listiny zapsali všichni hráči. Nejvíce útočně sedl zápas Kubovi Tangishakovi a Kryštofovi Suchomelovi, kteří zatížili konto soupeři 24, respektive 27 body.

výhra 18.11.2023 BK Ústí nad Orlicí - Draci Vysoké Mýto 119:15 (27:0 58:10 82:14)
Kryštof Suchomel - 27, Jakub Tangishaka - 24, Viet Long Doan - 17, Kryštof Kühn - 16, Matouš Mikyska - 16, Dominik Krejsa - 8, Martin Čižmárik - 6, Ondřej Bárta - 2, Ondřej Tomik - 2, Anna Tisoňová - 1

V druhém zápase jsme se rozdělili na dvě pětky a rovnoměrně střídali, trenér nevyžadoval a nepřipomínal naše zásady, jako je těsné obrana, že každá přihrávka je rychlejší než dribling atd. a najednou byl zápas celkem vyrovnaný. První čtvrtinu jsme dokonce prohráli a do vedení jsme se dostali až v půlce čtvrtiny druhé. V druhém poločase jsme přeci jen větší kvalitou dokázali odpor soupeře zlomit. Celkově jsme Mýto porazili o 50 bodů a navíc jsme si vyzkoušeli jaké je hrát s minimálními instrukcemi od trenéra.
Rozdíl ve výsledcích a předvedené hře hovoří za vše.
Tento víkend v neděli se pokusíme natáhnout naši vítěznou šňůru v dohrávce proti Trutnovu od 12.00.

Kryštof Suchomel - 41, Viet Long Doan - 12, Ondřej Bárta - 8, Matouš Mikyska - 8, Jakub Tangishaka - 6, Dominik Krejsa - 4, Anna Tisoňová - 2, Martin Čižmárik - 0, Kryštof Kühn - 0, Ondřej Tomik - 0
Zobrazit celou zprávu
21.11.2023 Jan Novák

Minižactvo U12 veze dvě výhry z Náchoda!

V sobotu 4.11. jsme zajížděli na palubovku Náchoda, kde se nikdy dobře nehraje. Tělocvična chladnější, koše tvrdé, místy nepříjemně svítí skrz prosvětlení sluníčko a buben, který jsme si přivezli jsme museli také nechat v šatně, protože pak školník zakázal při zápasech bubnovat :-). K zápasu jsme odjížděli ve velmi úzké rotaci, neboť tento víkend hráli svůj zápas i U11. Celkem do Náchoda dorazilo 9 hráčů, bohužel Kuba si sebou dovezl i nějakého bacila, který mu v prvním zápase vůbec nedovolil nastoupit a ve druhém pouze na chvíli a ještě s velkým sebezapřením. Za Náchod bylo připraveno k dvojutkání 11 hráčů, ale už při rozcvičení bylo patrné, že dovednosti jednotlivých hráčů jsou velice rozdílné. Tři hráči byli velice šikovní a zbytek spíše začátečníci a mladší.

výhra 04.11.2023 BK Bizoni Náchod - BK Ústí nad Orlicí 21:70 (7:18 12:33 14:47)
Kryštof Suchomel - 23, Matouš Mikyska - 15, Matouš Pražák - 8, Martin Čižmárik - 6, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Kühn - 6, Viet Long Doan - 4, Ellen Šáchová - 2, Ondřej Tomik - 0

V prvním zápase jsme velice dobře bránili, především Maty Doan, který chvílemi přiváděl svou obranou hráče pomalu k slzám. Perfektně v obraně pracoval i další nováček Maty Pražák. V útoku už to tak veselé nebylo, velice tvrdé koše neodpouštěly ani minimální nepřesnost a tak jsme neproměnili neskutečné množství nájezdů o desku, které normálně dáváme. I tak jsme si dokráčeli k celkem pohodovému vítězství 21:70. V útoku se nejvíc prosazovali Matouš Mikyska a Kryštof Suchomel.

výhra 04.11.2023 BK Bizoni Náchod - BK Ústí nad Orlicí 52:93 (17:24 22:41 33:61)
Dominik Krejsa - 22, Kryštof Suchomel - 22, Viet Long Doan - 16, Matouš Pražák - 13, Ellen Šáchová - 8, Martin Čižmárik - 6, Kryštof Kühn - 4, Matouš Mikyska - 2, Ondřej Tomik - 0

Do druhého zápasu jsme po cca 20ti minutové pauze vstoupili celkem vlažně v obraně. Naštěstí si Náchod nedokázal vůbec poradit s našimi dlouhými přihrávkami za obranu, kde Domča Krejsa trestal domácí jedním košem za druhým, k němu se přidal i Kryštof Suchomel a velice povedené utkání odehrál tentokrát v útoku i Maty Pražák. V druhém zápase mnohem bohatším na koše jsme vyhráli 52:93. Příští hrací víkend přivítáme v derby 18.11. Draky Vysoké Mýto.

08.11.2023 Jan Novák

Dvě domácí vítězná utkání minižactva U11 s Havlíčkovým Brodem

V sobotu 21.10. jsme odehráli první domácí mistrovská utkání. Soupeřem byl tým z Havlíčkova Brodu, který nás v loňském roce dosti potrápil a tak byla motivace jasná - výhra a nejlépe dvakrát. Utkání začínalo na tuto kategorii nezvykle ve 13:00. Do zápasu vlétli výborně hráči hostů, kteří proměnili své dvě střely a naznačili, že to nebude úplně jednoduché. První čtvrtina byla vyrovnaná, ve vedení se střídali oba týmy. O osudu utkání rozhodl začátek druhé čtvrtiny, kde jsme od soupeře díky několika ziskům a proměněným nájezdům odskočili a od této chvíle se naše vedení pouze navyšovalo až do vítězného konce.

výhra 21.10.2023 BK Ústí nad Orlicí - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 65:20 (14:12 32:14 46:14)
Ondřej Tomik - 18, Ondřej Bárta - 15, Daniel Šlezingr - 10, Dominik Čermák - 8, Todorche Nikolov - 8, Patrik Čermák - 2, Valerie Juklová - 2, Mikuláš Machů - 2, Anežka Auxtová - 0, Elisabeth Freudlová - 0, Bao Thien Tran - 0, Kristian Vávra - 0

Druhé utkání však mělo zcela jiný průběh, bylo vyrovnané až do závěrečného klaksonu. Možná jsme si mysleli, že vítězství přijde bez bojovného výkonu, trochu možná došlo k podcenění soupeře, ale také soupeř hrál agresivněji v obraně a také se mu podařilo proměnit několik nájezdů a střel. Zkušenost však byla na naší straně, a proto jsme po velkém boji slavili těsné vítězství. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží všichni hráči.

Ondřej Tomik - 12, Ondřej Bárta - 9, Todorche Nikolov - 4, Daniel Šlezingr - 4, Dominik Čermák - 2, Elisabeth Freudlová - 1, Anežka Auxtová - 0, Patrik Čermák - 0, Valerie Juklová - 0, Mikuláš Machů - 0, Bao Thien Tran - 0, Kristian Vávra - 0
25.10.2023 Martin Tomík

Východočeský přebor mužů - vítězství a porážka, Luděk Zelenka a uhlíková stopa, vastus medialis

V sobotu 21.10. zajížděl tým mužů do Přelouče k utkání 4. kola VP mužů. Abychom snížili uhlíkovou stopu našeho týmu, vyrazili jsme tentokrát na utkání vlakem. Cesta rychle ubíhala a než jsme se nadáli, byli jsme nastoupení k zahájení zápasu. Tým Přelouče byl posílen o hráče "A" týmu, který hraje Východočeskou ligu a tak hned od začátku ukazoval svoji sílu. My jsme nastoupili tradičně se zónovou obranou, ale díky absenci klasického pivota, byla celá pětice domácích na trojkovém oblouku a tak zóna 3 - 2 neslavila velký úspěch. Proto jsme rychle přešli na obranu osobní a tím se nám podařilo výrazně snížit počet volných střel hráčů Přelouče. Utkání bylo velmi vyrovnané, postupně se však z něj stávalo pochodové cvičení a tempo hry se čím dál více zpomalovalo. Naše snaha o rychlý přechod na útočnou polovinu slavila úspěch. Změna herního rytmu se soupeři nelíbila, a proto jsme v závěru třetí čtvrtiny bodově odskočili a utkání dotáhli do vítězného konce. Takto jsme připsali třetí vítězství v sezóně. Po ukončení utkání jsme se dozvěděli, že mezi domácími fanoušky kolovala fáma, že do našich řad zavítal světově známý fotbalový glosátor Luděk Zelenka. O podobě Luďka Zelenky a Mildy Škopa netřeba diskutovat....

výhra 21.10.2023 BK Přelouč "B" - BK Ústí nad Orlicí 60:84 (21:18 39:39 49:54)
Vít Junk - 29, Martin Tomik - 14, Lukáš Pucholt - 12, Vojtěch Pecháček - 10, Jan Blaško - 7, Tomáš Skalický - 6, Filip Seďa - 4, Milan Škop - 2

V neděli nás čekal zápas v Havlíčkově Brodě, na který přišlo velké množství omluvenek, některé i v neděli ráno a tak jsme odjížděli pouze se sedmi hráči. Začátek byl stanoven na 13:00. Tentokrát jsme vzhledem k lokalitě uhlíkovou stopu neřešili a vyrazili dvěma automobily. Začátek utkání byl poněkud nervózní a tak trvalo pár minut, než padly první body. V úvodu první čtvrtiny zažil nepříjemné chvíle Vojta Pecháček, který obdržel nepopulárního "koňara". Musel tak střídat a jeho nájezdy nám v první čtvrtině chyběly. Rozhodčí drželi od začátku velmi přísný metr na obou stranách a tak se hra velmi kouskovala. Oba týmy během několika minut nasbíraly pět faulů a tak bylo k vidění velké množství trestných hodů. Jako vždy, i v neděli, byl zápas velmi vyrovnaný, do mírného vedení se po poločase dostal tým domácích, který svůj náskok udržel až do konce. Utkání rozhodl počet faulů na naší straně, dva hráči se v průběhu čtvrté čtvrtiny vyfaulovali, ale také Vojtovo zranění, které mu nedovolovalo hrát na plný plyn a jak se také ukázalo, dost významně ovlivnilo celou sezónu. Celková bilance z úvodu sezóny - 4 venkovní zápasy, z toho tři vítězství a jedna porážka.

V neděli 29.10. od 10:00 sehrajeme v hale "na textilce" první domácí utkání s týmem BK Chrudim "B".

výhra 22.10.2023 TJ Jiskra Havlíčkův Brod "B" - BK Ústí nad Orlicí 71:61 (13:11 34:28 58:46)
Martin Tomik - 20, Štěpán Kovář - 14, Lukáš Pucholt - 13, Vojtěch Pecháček - 8, Samuel Tomeš - 6, Tomáš Skalický - 0, Zdeněk Václavek - 0

Přijďte se o víkendu podívat na zápasy s polskými i německým soupeřem!

11.10.2023 Martin Šorf

Úspěšný vstup mužů do soutěže aneb když chcete vyrazit na venkovní utkání....

V pátek 6. 10. tým mužů zajížděl k prvnímu utkání letošního ročníku Východočeského přeboru do Josefova k místním Kanonýrům na předehrávané utkání 3. kola. Od minulé sezóny se družstvo mužů lehce pozměnilo a tak se přihodilo, že na náročné utkání v Josefově jsme měli odjíždět pouze v šesti. Vzhledem k tomu, že následující den nás čekal další zájezd, také v šesti, bylo nutné nějak zasáhnout, aby se z prvního soutěžního víkendu nestal také ten poslední. Omluvenky od hráčů přicházely z různých, ale pochopitelných důvodů - práce, rodina. Nakonec se podařilo domluvit ještě užší spolupráci s basketbalovým klubem v České Třebové, vyřešit rychlé hostování a nakonec to dopadlo tak, že jsme odjížděli do Josefova s devíti hráči. Utkání začalo v devatenáct hodin a hned první čtvrtina naznačila, že zápas bude vyrovnaný a tvrdý. Ve vedení se střídaly oba týmy, pokud jeden odskočil druhý to dotáhl, takto to probíhalo až do čtvrté čtvrtiny, kdy se nám podařilo v závěru po nájezdech a trestných hodech odskočit na rozdíl čtyř bodů a poté už jsme skóre navyšovali díky proměněným šestkám. Utkání jsme dovedli do vítězného konce také díky zónové obraně, kterou jsme praktikovali po celou dobu utkání. Životní výkon v našem dresu předvedl Matouš Jelínek, když byl na lavičce, vedle sebe měl balení hroznového cukru.... Výborně zapadli noví hráči z České Třebové, kteří budou vítanou posilou našeho týmu. Abych dokončil myšlenku z nadpisu, pokud chcete vyrazit na venkovní utkání a nemáte dostatek hráčů, zeptejte se Tomáše Skalického alias Skaldy, jak se to dělá.

výhra 06.10.2023 Kanonýři Josefov "B" - BK Ústí nad Orlicí 67:74 (18:15 32:37 60:52)
Matouš Jelínek - 21, Vít Junk - 18, Štěpán Kovář - 9, Vojtěch Pecháček - 9, Šimon Kovář - 8, Martin Tomik - 5, Tomáš Skalický - 2, Samuel Tomeš - 2, Jan Málek - 0

Sobotní výhra a Pán prstenů

V sobotu 7.10. jsme vyrazili na další zájezd, tentokrát do Nového Bydžova. V podvečerních hodinách začalo utkání s místními basketbalisty před poměrně slušně zaplněnou sportovní halou. V dopoledním telefonátu bylo slíbeno našemu trenérovi, že nám bude řádně vyprášen kožich (samozřejmě, že činovník z Nového Bydžova se vyjádřil poněkud expresivněji). Tato výhrůžka nás vedla k jistému zamyšlení, zda nemají nové, zahraniční, posily. Při příchodu na palubovku, některými nazývanou "nudle" (tělocvična je dlouhá a úzká), se ukázalo, že skutečně některé tváře soupeře nepoznáváme (vzhledem k věku některých našich hráčů to však není nic divného) a tak naše nejistota v podobě čistého kožichu pokračovala.

Od samotného začátku byl vlastně průběh podobný  jako v pátek, jen s jedním zásadním rozdílem. Nastoupili jsme opět se zónovou obranou, ale soupeř měl díky pomalé rotaci zóny velké množství volných střel. Po první čtvrtině jsme přešli na obranu osobní a v sedmi hráčích jsme udržovali svižnou rotaci. Poločas skončil našim vedením o tři body. A pak to přišlo, kulturní zážitek v podání místního dívčího tanečního souboru. Mladá děvčata ztvárnila svými ladnými pohyby příběh Pána prstenů. Velkolepé představení ukončil klakson oznamující začátek druhého poločasu, který byl po této kulturní vložce tak nějak navíc. Vyrovnané utkán pokračovalo až do čtvrté čtvrtiny, kde se nám opět podařilo zlomit odpor soupeře trpělivou obranou. Bodově se dařilo Honzovi Václavkovi a Víťovi Junkovi, který přidal taky několik důležitých obranných doskoků.

výhra 07.10.2023 BK Nový Bydžov - BK Ústí nad Orlicí 58:76 (22:17 34:37 51:49)
Jan Václavek - 29, Vít Junk - 18, Martin Tomik - 13, Milan Škop - 10, Lukáš Pucholt - 6, Tomáš Skalický - 0, Zdeněk Václavek - 0
09.10.2023 Martin Tomík

Minižactvo U11 veze dvě vítezství z Trutnova

V neděli 9.10. nastoupilo družstvo minižactva kategorie U11 ke svému prvnímu mistrovskému dvojzápasu na palubovce BK Loko Trutnov. Díky absolvování tří přípravných utkání před začátkem soutěže nebyla nervozita tak velká a do utkání jsme vlétli šňůrou několika proměněných nájezdů. Utkání mělo jednoznačný průběh i přes to, že ve čtvrté čtvrtině jsme polevili v obraně a domácí tým tak nastřílel většinu svých bodů. Dobře seřízená mířidla měla Elča Šáchová a Dominik Čermák, ale pochvalu zaslouží všichni, kteří byli na hřišti.

výhra 08.10.2023 BK Loko Trutnov - BK Ústí nad Orlicí 21:65 (2:18 7:38 11:52)
Dominik Čermák - 14, Ellen Šáchová - 14, Ondřej Bárta - 12, Ondřej Tomik - 12, Valerie Juklová - 5, Patrik Čermák - 2, Tereza Lžičařová - 2, Mikuláš Machů - 2, Daniel Šlezingr - 2, Anežka Auxtová - 0, Elisabeth Freudlová - 0, Denisa Leinweberová - 0, Bao Thien Tran - 0, Kristian Vávra - 0

Druhé utkání mělo podobný průběh a tak jsme si v tréninkovém rytmu dokráčeli pro druhé vítězství. V tomto klání se bodově prosadili i přes časté střídání Ondrové Bárta a Tomik, také se bodově dařilo Valče Juklové a Mikuláši Machů. V průběhu utkání jsme zkoušeli nacvičené akce a snažili se o kolektivní basketbal. V obou utkání se podařilo vstřelit koš přibližně 70% našich hráčů. I přes jednoznačné výsledky však utkání ukázalo, že musíme zlepšit základní postavení v obraně, obraný doskok a někteří potřebují zapracovat na driblinku a zakončení. Další utkání nás čeká 21.10., kdy na domácí palubovce přivítáme tým z Havlíčkova Brodu.

výhra 08.10.2023 BK Loko Trutnov - BK Ústí nad Orlicí 18:72 (2:12 5:28 14:56)
Ondřej Bárta - 14, Ondřej Tomik - 14, Valerie Juklová - 8, Mikuláš Machů - 8, Dominik Čermák - 6, Elisabeth Freudlová - 6, Tereza Lžičařová - 6, Daniel Šlezingr - 6, Patrik Čermák - 4, Anežka Auxtová - 0, Denisa Leinweberová - 0, Ellen Šáchová - 0, Bao Thien Tran - 0, Kristian Vávra - 0

Kadeti U17 pokračují na vítězné vlně

Po výhrách v Chrudimi se naši kadeti představili doma v zápasech s Přeloučí. Kádr soupeře se opírá především o hru jednoho hráče, kterému ještě sekundojí další dva chlapci. Zbytek sestavi tvoří chlapci, kteří hrají basket poměrně krátkou dobu, což je vidět na jejich technické i taktické vyspělosti.

Do zápasů jsme tedy nastupovali jako favorit s jasným cílem 2x vyhrát a vyzkoušet si nějaké nové herní kombinace.

výhra 30.09.2023 BK Ústí nad Orlicí - BK Přelouč 78:35 (23:8 34:21 60:31)
Dominik Hodek - 12, Daniel Večeřa - 12, Tadeáš Laky - 11, Ondřej Shejbal - 10, Tomáš Hejtmánek - 9, Jan Blaško - 8, David Dobruský - 6, Matěj Pokorný - 6, Tomáš Stýskala - 4

Do utkání jsme nastoupili velmi koncentrovaně a dařilo se v obraně i útoku. Ve druhé části jsme však polevili a dokonce tuto část prohráli 11:13. V šatně dostali kluci za úkol vstoupit do druhé půle s maximální energií a natáhnout rozdíl ve skóre na 30 bodů. To se až na jediný bodík podařilo a i v poslední periodě jsme naše vedení ještě nevýšili.

výhra 30.09.2023 BK Ústí nad Orlicí - BK Přelouč 68:27 (17:17 38:20 52:20)
Tomáš Hejtmánek - 15, Tadeáš Laky - 14, Dominik Hodek - 9, Ondřej Shejbal - 8, Daniel Večeřa - 8, Jan Blaško - 4, David Dobruský - 4, Matěj Pokorný - 4, Tomáš Stýskala - 2, Ondřej Maixner - 0

Do druhého zápasu, který se hraje jako Východočeský pohár, už hosté nenasadili své nejlepší rozehrávače a nechali větší prostor lavičce. My jsme střídali pravidelně dvě pětky. I přes oslabení hostů skončila první čtvrtina tristní remízou 17:17 a to ještě hosté po většinu času vedli. Na lavičce si tedy kluci vyslechli, co si o tomto průběžném stavu myslím, a od druhé části už hra vypadala dle papírových předpokladů. Zbytek zápasu jsme vyhráli 51:10 a připsali si 4. výhru v řadě.

Svoji premiéru za náš tým si odbyl Tadeáš Laky ze Svitav, který s námi bude letos hrát soutěže U17 i U19. Musí se s námi ještě sehrát a vstřebat herní systém, ale určitě ukázal, že bude posilou.

03.10.2023 Martin Šorf

Minižactvo U12 na úvod sezóny dvakrát vysoko přehrálo dívky z Jičína

Po letní basketbalové přestávce jsme začali novou sezónu v kategorii U12. Prvním soupeřem nám byla děvčata z Jičína, která byla doplněna o několik dívek z Nové Paky. K zápasu bylo připraveno z naší strany osm chlapců a dvě dívky. Již před zápasy jsem rozdělil naši sestavu na dvě pětky a ty se přibližně v každé polovině hrací čtvrtiny střídaly. První pětku tvořili hráči zkušenější, kteří měli za úkol získat náskok a druhou pětku děti mladší nebo méně vyhrané a ty měly za úkol náskok udržet a hlavně si zkusit hrát bez tahounů a tím získávat zkušenosti. V prvním zápase jsme vyhráli 103:25, kdy zkušenější pětice svého soupeře porazila o 70bodů a méně zkušení svůj minizápas vyhráli o 7. V druhém zápase jsme zvítězili 107:45 a zkušenější opět vyhráli o 67, ale nováčci prohráli o 5.

výhra 01.10.2023 BK Ústí nad Orlicí - BSK TJ Jičín 103:25 (28:9 52:15 76:23)
Kryštof Suchomel - 38, Matouš Mikyska - 20, Ondřej Tomik - 14, Dominik Krejsa - 8, Ondřej Bárta - 7, Viet Long Doan - 6, Anna Tisoňová - 6, Kryštof Kühn - 4, Dominik Brablc - 0, Ellen Šáchová - 0

výhra 01.10.2023 BK Ústí nad Orlicí - BSK TJ Jičín 107:45 (27:6 62:12 89:29)
Kryštof Suchomel - 37, Anna Tisoňová - 23, Dominik Krejsa - 14, Matouš Mikyska - 8, Viet Long Doan - 6, Ondřej Tomik - 6, Ondřej Bárta - 5, Dominik Brablc - 4, Kryštof Kühn - 4, Ellen Šáchová - 0

Výsledky vypadají sice jednoznačně, ale i tak se v naší hře našlo spousty nedostatků hlavně v obraně, na obranném doskoku a jak již je našim zvykem i větší množství neproměněných jasných příležitostí. Na těchto aspektech hry budeme muset do dalších zápasů zapracovat, protože se silnějším soupeřem by nás tato zaváhání mohla stát zápas. Nejlepším střelcem v obou zápasech byl Kryštof Suchomel s 38 a 37 body, v prvním zápase mu sekundoval s 20 body Matouš Mikyska a ve druhém Anička Tisoňová s 23 body. V dalších zápasech za měsíc (za 14 dní máme volno) opět na domácí palubovce změříme síly s BK Loko Trutnov.

03.10.2023 Jan Novák

Kadeti U17 na úvod sezóny vezou výhry z Chrudimi

V letošní sezóně starují kadeti U17 v Nadregionální lize kadetů a Východočeském poháru kadetů. V praxi to znamená, že v NRL bude hrát se 6 soupeři a se 4 z nich se utkáme i v poháru, tedy dvojzápas. S Kolínem a Holicemi bude hrát pouze jedno utkání.

V prvním kole jsme zajížděli na palubovku Chrudimi, což jsou chlapci, kteří nehrají basketbal tak dlouho, a to je na jejich technické i taktické vyspělosti vidět. My jsme k duelu vyrazili s deseti hráči a sílem točit dvě pětky, ale tento záměr vzal brzy za své, když se bohužel zranil Lukáš.

výhra 16.09.2023 TJ Sokol BK Chrudim - BK Ústí nad Orlicí 52:77 (16:18 23:40 39:55)
Matěj Pokorný - 16, Dominik Hodek - 13, Tomáš Stýskala - 12, Tomáš Hejtmánek - 8, Ondřej Shejbal - 8, Jan Blaško - 7, Daniel Večeřa - 6, Jan Bryška - 5, Lukáš Gapko - 2, David Dobruský - 0

Do utkání jsme vstoupili velmi laxně, soupeři dovolili mnohokrát skórovat a vůbec to nevypadalo, že jste favoritem. Ostatně úvodní čtvrtina skončila 16:18. Ve druhé části jsme zlepšili obranu, přidali nějaké snadné koše a v poločase jsme už vedli 40:23. Do dréhého poločasu vstoupila Chrudim se zónovou obranu, se kterou se naši kluci zatím defacto nesetkali. V útoku jsme se tedy trochu trápili a když jsme zahazovali jednu trojku za druhou, není divu, že jsme tuto čtvrtinu dokonce prohráli 15:16.

V závěrečné části se nám už dařilo do zóny více pronikat a tak jsme drama nepřipustili a rozdíl ve skóre ještě trochu natáhli. Náš výkon ale rozhodně nebyl optimální a našlo by se v něm hodně chyb v obraně i útoku.

Daniel Večeřa - 18, Tomáš Hejtmánek - 17, Tomáš Stýskala - 17, Dominik Hodek - 13, Matěj Pokorný - 8, Jan Blaško - 4, David Dobruský - 2, Ondřej Shejbal - 2, Jan Bryška - 0

I ve druhém duelu jsme museli často hrát do zóny, ale už jsme si s tím dokázali daleko lépe poradit a několikrát předvedli i velmi pohledné kombinace. Výrazně se zlepšila i naše obrana a především obranný doskok. Ostatně kvalitnější výkon jasně dokumentuje i konečné skóre, které už je daleko lepší než v prvním utkání.

Na úvod soutěže jsme si připsali dvě vyýhry, což je fajn, ale zároveň jsme si ukázali, že je třeba stále pracovat a do každého souboje přistupovat koncentrovaně.

V příštím kole hostíme na domácí palubovce v sobotu 30.9. Přelouč.

19.09.2023 Martin Šorf
Zavřít
DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!