Juniorky v oslabené sestavě na Příbor nestačily

PDF download

V sobotu zajížděly naše dívky do Příbora, který měl na kontě jedinou výhru, ale nedá se říct, že jsme byli v roli favorita. Chyběly nám totiž dvě nejlepší střelkyně, tedy Natka Čerebová a Míša Tomšů.

V prvním zápase byla tato absence víc než patrná, když se nám nedařilo prosazovat se v útoku a s pouhými 28 body na výhru rozhodně pomýšlet nelze.

Ve druhém utkání jsme zahráli už mnohem lépe a kromě kvalitnější obrany nám to začalo padat i v útoku, především zpoza trojkového oblouku. Celkem jsme zaznamenali 9 úspěšných trojek a 5 z nich proměnila Karolína Kovářová. I přes zlepšený výkon to ale na výhru dnes nebylo.

výhra 19.02.2022 BK Příbor - BK Ústí nad Orlicí 76:28 (16:5 38:7 55:17)
Jolana Kolářová - 6, Zuzana Šaldová - 5, Karolína Kovářová - 4, Jolana Severová - 4, Aneta Skalická - 4, Kateřina Kleislová - 2, Lucie Krejsová - 2, Kateřina Cifrainová - 1, Anežka Musilová - 0

výhra 19.02.2022 BK Příbor - BK Ústí nad Orlicí 64:57 (16:13 36:27 51:36)
Karolína Kovářová - 15, Kateřina Kleislová - 11, Jolana Kolářová - 8, Jolana Severová - 7, Aneta Skalická - 5, Lucie Krejsová - 4, Zuzana Šaldová - 4, Kateřina Cifrainová - 2, Anežka Musilová - 1
Zobrazit celou zprávu
20.02.2022 Martin Šorf

Žáci U14 si v dohrávce s chutí zastříleli ve Vysokém Mýtě!

Na dohrávku odloženého duelu jsme do Vysokého Mýta odjížděli v roli jasného favorita a navíc s téměř kompletní sestavou. Proti fyzicky i technicky slabšímu soupeři jsme v obou zápasech měli navrch ve všech činnostech a bylo jen otázkou, na jakém rozdílu se skóre zastaví.

V útoku jsme se snažili vyzkoušet si i nové kombinace, které se nám dařily se střídavým úspěchem. Pozitivem je, že všech 11 hráčů zaznamenalo alespoň 6 a více bodů. Kromě tradičních střelců se v zakončení dařilo Davidovi Dobruskému, který si 21 body za tento dvojzápas vytvořil své kariérní maximum.

výhra 09.02.2022 Draci Vysoké Mýto - BK Ústí nad Orlicí 11:94 (4:16 7:34 8:65)
Tomáš Stýskala - 20, Tomáš Hejtmánek - 13, Daniel Večeřa - 12, Jan Bryška - 10, Jakub Ripka - 10, David Dobruský - 8, Jan Blaško - 6, Tomáš Hanuš - 6, Václav Kočí - 5, Adam Diblík - 4, Ondřej Maixner - 0

výhra 09.02.2022 Draci Vysoké Mýto - BK Ústí nad Orlicí 16:107 (2:34 6:64 10:86)
Daniel Večeřa - 20, Jan Blaško - 16, David Dobruský - 13, Václav Kočí - 12, Jakub Ripka - 10, Tomáš Stýskala - 10, Tomáš Hejtmánek - 8, Ondřej Maixner - 6, Jan Bryška - 4, Adam Diblík - 4, Tomáš Hanuš - 4
13.02.2022 Martin Šorf

Sobotní zápas U13 proti Skutči odložen!

Z důvodu karantény v družstvu soupeře se odkládá domácí zápas proti Skutči, který se měl hrát v sobotu 12. února.

11.02.2022 Martin Šorf

Žáci U14 mají první výhru nad Holicemi!

V sobotu jsme v litomyšlském azylu hostili doposud neporažené Holice, které však přijeli bez svého nejlepšího hráče Urbánka. Tím se zvýšily naše šance získat jako první skalp lídra tabulky.

V prvním zápase jsme dokázali získat před poločasem rozhodující 16 bodový náskok, který sice hosté postupně umazávali, ale na obrat to již nestačilo a my se tak mohli radovat z první letošní výhry nad Holicemi.

Ve druhém duelu se hrálo hodně vyrovnaně a do poslední čtvrtiny šly oba týmy za vyrovnaného stavu 37:37. Bohužel se nám v klíčové fázi zápasu nedařilo vůbec v útoku a zaznamenali jsme pouhé 2 body za celou čtvrtinu a s tím se opravdu na výhru pomýšlet nedá. Díky upravenému formátu nadstavby nás čeká s tímto soupeřem ještě dalších 8 zápasů, na které se už moc těšíme.

výhra 05.02.2022 BK Ústí nad Orlicí - BVK Holice  52:45 (10:10 32:16 39:32)
Dominik Hodek - 21, Daniel Večeřa - 12, Tomáš Stýskala - 7, Václav Kočí - 5, Tomáš Hejtmánek - 4, Jakub Ripka - 3, Jan Bryška - 0, Adam Diblík - 0, David Dobruský - 0, Tomáš Hanuš - 0, Ondřej Maixner - 0

výhra 05.02.2022 BK Ústí nad Orlicí - BVK Holice  39:48 (10:11 24:24 37:37)
Dominik Hodek - 10, Jan Bryška - 6, David Dobruský - 4, Tomáš Hanuš - 4, Tomáš Hejtmánek - 4, Daniel Večeřa - 4, Jakub Ripka - 3, Václav Kočí - 2, Tomáš Stýskala - 2, Adam Diblík - 0, Ondřej Maixner - 0
10.02.2022 Martin Šorf

Minižactvo U13 nestačilo v dohrávce na Vysokou nad Labem!

Ve čtvrtek před pololetními prázdninami jelo naše minižactvo U13 na dohrávky odložených zápasů do Vysoké nad Lebam. V posledních zápasech se ukazuje, že soutěž bude ještě hodně vyrovnaná a žádný zápas nemá jasného favorita. Ostatně tomu tak bylo i tentokrát a bohužel náš výkon na domácí nestačil.

výhra 03.02.2022 BK NAPOS Vysoká n.L. - BK Ústí nad Orlicí  46:35 (14:4 24:12 38:19)
Jan Blaško - 11, Lucie Lavičková - 10, Ema Zabranská - 6, Johana Blaško - 4, Jakub Auxt - 2, Štěpán Lebeda - 2, Lukáš Maličký - 0, Miloslav Pirkl - 0, Jan Rada - 0

Štěpán Lebeda - 11, Jan Blaško - 9, Ema Zabranská - 7, Lucie Lavičková - 6, Jan Rada - 4, Jakub Auxt - 2, Miloslav Pirkl - 2, Johana Blaško - 0, Lukáš Maličký - 0

Juniorky U19 mají po kolapsu nad Valmezem jenom jednu výhru!

O víkendu nastoupilo 7 děvčat k zápasům proti Valašskému Meziříčí a dala se očekávat vyrovnaná bitva. Z prvních zápasů jsme si přivezli jednu výhru a jednu prohru a navíc je na tom soupeř v tabulce podobně jako my.

První duel však těmto předpokladům úplně neodpovídal a naše hráčky si postupně budovaly náskok, který se vyšplhal až na 26 bodů před poslední čtvrtinou. Zdálo se, že je o naší výhře rozhodnuto, ovšem pak se stalo něco, co se jen tak nevidí a co by nejraději naše hráčky ani neviděly. Úsek mezi 33. a 38. minutou jsme ztratili v poměru 0:23 a rázem vedl soupeř o 2 body. Podařilo se nám ještě srovnat, ale v šestkové loterii na konci zápasu byly šťastnější hostující juniorky, které se tak mohly radovat z velikého obratu a nejtěsnější výhry.

výhra 29.01.2022 BK Ústí nad Orlicí - Basket Valmez 63:64 (23:16 37:23 58:32)
Natálie Čerebová - 34, Michaela Tomšů - 12, Jolana Kolářová - 5, Karolína Kovářová - 4, Lucie Krejsová - 4, Jolana Severová - 4, Aneta Skalická - 0

Hlavní otázkou před druhým zápasem bylo, jak dramatická koncovka předchozího duelu poznamená který tým psychicky. Naštěstí se naše hráčky z prohry otřepaly a do druhého duelu vstoupily opět výborně. Po první čtvrtině jsme vedli o 9 bodů a v poločase o 13. Pak se hra vyrovnala, ale naštěstí už žadné drama nepřišlo a tentokrát jsme si koncovku pohlídali.

výhra 29.01.2022 BK Ústí nad Orlicí - Basket Valmez 51:35 (15:6 27:14 36:24)
Natálie Čerebová - 24, Michaela Tomšů - 13, Jolana Severová - 6, Lucie Krejsová - 4, Jolana Kolářová - 2, Aneta Skalická - 2, Karolína Kovářová - 0
31.01.2022 Martin Šorf

Minižactvo U13 si v oslabené sestavě připsalo druhou letošní prohru!

Pouze v sedmičlenné sestavě vyrazilo minižactvo U13 na zápasy do nedaleké České Třebové. Chyběli nám také dva ze tří nejlepších střelců a tak se bodově prosazoval především Honza.

První poločas úvodního zápasu byl hodně vyrovnaný. Na začátku druhé půle jsme se ale ujali mírného vedení, které jsme si udržovali až do konce.

Naopak ve druhém duelu byli od začátku vpředu domácí, kteří v poločase vedli o bodů. Naše snaha o zvrat stačila nakonec pouze na snížení manka na 5 bodů a tak z toho byla po Skutči druhé letošní prohra.

výhra 29.01.2022 SKB Česká Třebová  - BK Ústí nad Orlicí  42:48 (8:11 20:25 28:38)
Jan Blaško - 26, Johana Blaško - 12, Ema Zabranská - 8, Lukáš Maličký - 2, Jakub Auxt - 0, Miloslav Pirkl - 0, Jan Rada - 0

Jan Blaško - 30, Johana Blaško - 8, Jakub Auxt - 6, Lukáš Maličký - 4, Miloslav Pirkl - 2, Ema Zabranská - 2, Jan Rada - 0

Ani minižactvo U11 nebude hrát!

Místo zpráv o průběhu a výsledcích našich zápasů se na našem webu bohužel hromadí informace o dalších a dalších odložených utkáních kvůli covidu.

Další zrušený zápas je duel minižactva U11 v Náchodě, který se měl hrát v sobotu 29.1.

26.01.2022 Martin Šorf

Další zápas zrušen, tentokrát domácí duel žáků U14 proti Holicím!

Bude to v této době asi častější jev, kdy se budou odkádat zápasy. Po minulém týdnu a zrušení utkání našich U13 a U11 potkalo o následujícím víkendu to samé i naše žáky.

21.01.2022 Martin Šorf

Juniorky lídra soutěže nezaskočily

Druhou polovinu soutěže zahájily naše juniorky odvetami na palubovce vedoucího Vyškova. Soupeř doposud vyhrál všechny své zápasy a tuto bilanci jsme nedokázali změnit ani my.

V prvním duelu jsme byli domácímu favoritovi vyrovnaným soupeřem pouze v úvodní čtvrtině. Ve druhém utkání předvedla děvčata kvalitnější výkon a do poslední desetiminutovky šla s mankem pouhých 8 bodů. Kvalita soupeře se však v závěrečné periodě ukázala a překvapení se tak nekonalo.

výhra 15.01.2022 BK Vyškov - BK Ústí nad Orlicí 85:45 (20:18 41:27 63:31)
Natálie Čerebová - 14, Karolína Kovářová - 10, Vendula Saňáková - 7, Zuzana Šaldová - 6, Jolana Kolářová - 3, Kateřina Cifrainová - 2, Jolana Severová - 2, Michaela Tomšů - 1, Anežka Musilová - 0, Aneta Skalická - 0

výhra 15.01.2022 BK Vyškov - BK Ústí nad Orlicí 75:53 (24:14 39:26 50:42)
Natálie Čerebová - 21, Zuzana Šaldová - 15, Michaela Tomšů - 7, Jolana Severová - 4, Jolana Kolářová - 2, Karolína Kovářová - 2, Vendula Saňáková - 2, Kateřina Cifrainová - 0, Anežka Musilová - 0, Aneta Skalická - 0