Dvě ligové stovky žáků U15 v Pardubicích přinesly jednu výhru

PDF download

Na závěr základní části ligy žáků U15 jsme vyrazili na dva duely do Pardubic. V pátek jsme proti poslednímu celku byli jasným favoritem, naopak v sobotu proti Bekse velkým outsiderem. Tyto papírové předpoklady se naplno potvrdily a oba dny byla k vidění stovka, jednou na našem kontě, jenom na soupeřově.

Do utkání se SŠB jsme doslova vlétli, skvěle bránili a prosazovali se v útoku. Úvodní čtvrtinu jsme vyhráli 36:8 a položili tak základ vysokému vítězství. Podali jsme dobrý a kolektivní výkon a hned 6 hráčů zaznamenalo mezi 10 a 20 body. Co k zápasu více dodat, proti fyzicky i technicky slabšímu soupeři jsme měli navrch ve všech činnostech a výsledek je toho důkazem.

výhra 02.12.2022 SŠB Pardubice - BK Ústí nad Orlicí 24:103 (8:36 18:59 24:87)
Daniel Večeřa - 20, Tadeáš Tichý - 15, Václav Kočí - 14, Ondřej Shejbal - 14, Tomáš Stýskala - 11, Matěj Pokorný - 10, Tomáš Hejtmánek - 6, Jakub Ripka - 6, Dominik Hodek - 5, Jan Blaško - 2, David Dobruský - 0

Druhý den se dle očekávání role obrátily a byli jsme to my, kdo se snažil marně vzdorovat síle favorita. Domácí výbroně bránili a my se jen těžko dostávali do slušné střelecké pozice. V obraně jsme nestíhali a když už soupeř nedal, tak si často míč doskočil.

Stejně jako v minulém zápase tak i zde není moc co psát. Prostě soupeř byl lepší ve všech činnostech a je na tom fyzicky výrazně lépe, takže konečný rozdíl ve skóre holt odpovídá rozdílu mezi oběma týmy.

výhra 03.12.2022 BK VIVIDBOOKS Pardubice - BK Ústí nad Orlicí 112:30 (28:6 52:20 89:24)
Tomáš Hejtmánek - 9, Tomáš Stýskala - 7, Daniel Večeřa - 7, Tadeáš Tichý - 6, David Dobruský - 1, Jan Bryška - 0, Václav Kočí - 0, Matěj Pokorný - 0, Jakub Ripka - 0, Ondřej Shejbal - 0

Těmito duely jsme zakončili základní část s bilancí 3 výher a 11 proher na 6. místě. Nyní nás po Novém roce čeká nadstavba, ve které se potkáme se třemi týmy ze skupiny, konkrétně Holicemi, SŠB Pardubice a Hradcem Králové. Sedmičlenou skupinu pak doplnily dva pražské celky a Liberec.

Zobrazit celou zprávu
07.12.2022 Martin Šorf

První prohry minižactva U11

V sobotu 3.12. nastoupili minižáci U11 k zápasu s favorizovanými Sokoli Hradec Králové. Věděli jsme, že to nebude lehká dvojice zápasů a tato domněnka se potvrdila hned po úvodním rozskoku. Sokoli na nás vlétli s doposud nevídanou agresivitou a rychlostí a jejich bodový náskok rychle rostl. Domácí nás předčili ve všech basketbalových dovednostech. Přes velmi dobrou obranu domácích se naši hráči jen ztěžka prosazovali. V obou utkáních diktovali tempo hry mladí Sokolíci. Svůj zatím nejlepší zápas odehrál Ondra Tomik, výborně hrál také Matouš Mikyska a Kryštof Kühn, který se však ve druhém zápase zranil a utkání tak pro něj bylo předčasně ukončeno.

výhra 03.12.2022 Královští Sokoli  - BK Ústí nad Orlicí 84:35 (24:7 34:19 60:25)
Ondřej Tomik - 12, Kryštof Kühn - 8, Kryštof Suchomel - 5, Ondřej Bárta - 4, Matouš Mikyska - 4, Dominik Krejsa - 2, Dominik Brablc - 0, Martin Čižmárik - 0, Adam Hýrek - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0, Daniel Šlezingr - 0

Matouš Mikyska - 12, Kryštof Kühn - 7, Ondřej Bárta - 6, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Suchomel - 4, Ondřej Tomik - 3, Daniel Šlezingr - 2, Dominik Brablc - 0, Martin Čižmárik - 0, Adam Hýrek - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0

Zapsali jsme tedy první letošní dvě prohry. Byly to však prohry, které jsou potřeba. Někteří naši hráči totiž konečně zjistili, že k tréninku je skutečně nutné přistupovat s větší intenzitou a zaujatostí a že provádění různých alotrií na tréninku se vrací v podobě zbytečně ztracených míčů při utkání. Další utkání odehrajeme až 14.1.2023, kdy přivítáme na domácí palubovce silný tým z Přelouče.

07.12.2022 Martin Tomík

Josefovská pevnost nebyla dobyta

V sobotu 3.12. nás čekal předposlední zápas základní části Východočeského přeboru na palubovce Kanonýrů Josefov. Tým, který je složen z mladíků, jež jsou velmi dobře fyzicky a basketbalově vybaveni, ukázal svoji kvalitu už na naší domácí palubovce a tak jsme věděli, že zápas na jejich palubovce bude ještě těžší. Do našeho odjezdu zasáhla bohužel vyšší moc a tak jsme nakonec odcestovali do Josefova bez Martina Svojanovského, zato ale se dvěma fanoušky. Nakonec se v Josefově fanklub rozrostl na pět.

výhra 03.12.2022 Kanonýři Josefov "B" - BK Ústí nad Orlicí 74:42 (23:9 41:20 54:33)
Vít Junk - 14, Jan Václavek - 9, Martin Tomik - 8, Vojtěch Pecháček - 4, Tomáš Skalický - 3, Jan Blaško - 2, Ivan Jetmar - 2, Martin Svojanovský - 0, Zdeněk Václavek - 0

Kanonýři spustili svou kanonádu hned v úvodu utkání, kdy si v první čtvrtině vybudovali dostatečný náskok, který týmovou hrou postupně navyšovali. Z naší strany byl výkon poznamenán chybějícím pivotem a také neuspořádanou hrou v útoku, kdy každý koš nás stál velké množství sil. Chyběla také přesná muška. Neproměnili jsme ani jednu střelu za tři body a mnoho střel, nejen trojek, prostě vypadlo z obroučky. Abychom v takových zápasech mohli pomýšlet na vítězství je třeba změnit hru na útočné polovině, využívat clony na hráče s míčem, ale i bez něj a vytvářet si lepší střelecké pozice. V posledním zápase základní části přivítáme 17.12. od 18:00 v tělocvičně "automobilky" tým z Týniště nad Orlicí.

Minižactvo U12 porazilo Sokolky a jednoho Sokola z Nové Paky!

V sobotu jsme v prvních domácích letošních zápasech přivítali tým z Nové Paky. Jedná se o nováčka soutěže, jehož soupisku tvoří převážně dívky. Na naší straně bylo připraveno 13 chlapců a jedna dívka. Do zápasů jsme vstupovali jako favorité a tuto úlohu jsme také po většinu obou utkání plnili. Jediná kaňka je neskutečné množství neproměněných šancí, dvojtaktů a celkově lajdáctví v zakončení.

výhra 26.11.2022 BK Ústí nad Orlicí  - Sokol Nová Paka 48:29 (12:4 22:14 32:21)
Kryštof Suchomel - 24, Antonín Jukl - 8, Aleš Vítek - 6, Petr Novák - 4, Štěpán Hýrek - 2, Dominik Krejsa - 2, Kryštof Kühn - 2, Matouš Mikyska - 0, Jan Mlejnek - 0, Jan Rada - 0, Štěpán Šilar - 0, Anna Tisoňová - 0, Adam Vais - 0

V druhém zápase se nám už v útoku dařilo více a bylo to také vidět na počtu vstřelených bodů. Své první zápasy odehráli Petr Novák a Štěpán Šilar a oba se hned i zapsali do střelecké listiny. V dalších zápasech 7. ledna přivítáme opět na domácí palubovce lídra soutěže z Vysoké nad Labem.

výhra 26.11.2022 BK Ústí nad Orlicí  - Sokol Nová Paka 67:19 (18:4 28:12 51:12)
Jan Rada - 16, Kryštof Suchomel - 15, Aleš Vítek - 8, Antonín Jukl - 6, Štěpán Hýrek - 4, Matouš Mikyska - 4, Anna Tisoňová - 4, Kryštof Koblížek - 2, Dominik Krejsa - 2, Kryštof Kühn - 2, Petr Novák - 2, Štěpán Šilar - 2, Jan Mlejnek - 0, Adam Vais - 0
01.12.2022 Jan Novák

VP mužů: sedm statečných veze body z Nového Bydžova!

V sobotu 26. listopadu jsme předehrávali utkání 12. kola v Novém Bydžově. V novém termínu utkání jsme dali dohromady pouze sedm hráčů. Utkání začalo v 18:00 a hned úvodní minuty ukázaly, že půjde o vyrovnané utkání. V první čtvrtině jsme si vytvořili mírný náskok, který se nám podařilo držet a mírně navyšovat. V poločase jsme vedli o sedm bodů. Druhý poločas začal poměrně kuriózně, domácí hráči si posunuli konstrukci koše, která byla po celý první poločas špatně ustavena. Hra v této části utkání měla podobný průběh, stále jsme drželi náskok kolem deseti bodů. V závěru čtvrté čtvrtiny začal soupeř s osobní obranou po celém hřišti a za pomocí faulů hru přerušoval. Hráčům Bydžova se podařilo v posední minutě vstřelit 3 trojky. Jeden z faulů domácích byl dokonce posouzen jako nesportovní chyba, a to když faulovali rozehrávače Tomáše Skalického tak, že skončil až mimo hřiště. Díky úspěšným trestným hodům jsme však náskok stále drželi a dotáhli dramatické utkání do vítězného konce. Výborný výkon v obraně předvedl Honza Blaško, který velmi znepříjemnil utkání nejlepšímu hráči soupeře. Bodově se opět prosadil Martin Svojanovský a na místě je také zmínit dobrý výkon Ivana Jetmara. Příští utkání odehrajeme už tuto sobotu 3.12. v Josefově.

výhra 26.11.2022 BK Nový Bydžov - BK Ústí nad Orlicí 76:82 (15:19 29:36 54:63)
Martin Svojanovský - 37, Martin Tomik - 15, Matouš Jelínek - 12, Jan Blaško - 11, Ivan Jetmar - 4, Tomáš Skalický - 3, Zdeněk Václavek - 0
30.11.2022 Martin Tomík

Zveme Vás na basketbalový ples do Litomyšle!

28. ledna 2023 proběhne ve Smetanově domě v Litomyšli pvní basketbalový ples, na který Vás tímto zveme.

Na co se můžete těšit?
Příjemnou a pohodovou atmosféru navodí kapela Jazzika, která hraje známé hity v příjemném aranžmá k tanci i poslechu. Připravena je i bohatá tombola, předtančení, fotokoutek, půlnoční překvapení a mnoho dalšího.

Předprodej vstupenek (290,- na sezení do hlavního sálu, 150,- na stání) již zahájen a můžete si je zakoupit u Martina Šorfa (602 335 513), od 12.12. budou k dispozici i v Informačním centru v Litomyšli.

23.11.2022 Martin Šorf

Nevydařené víkendové zápasy týmu mužů

V sobotu jsme nastoupili v nové hale v Heřmanově Městci. Díky přehození pořadatelství jsme byli domácím týmem. Ještě před odjezdem jsme se dověděli, že se v hale porouchala světelná tabule a tak se utkání měřilo pomocí stopek a skóre se ukazovalo na ručním počítadle. První vzájemné měření sil skončilo našim vítězstvím o 36 bodů a tak jsme očekávali podobný průběh i v dalším vzájemném utkání. Rychle jsme se ale těchto myšlenek zbavili, protože proti nám nastoupil úplně jiný tým. Z původní sestavy zůstali pouze dva hráči. Tým složený z mladíků předváděl dynamický basketbal, který vycházel z velmi dobře postavené obrany, která znemožňovala najíždět pod koš a využívat našeho pivota Martina Svojanovkého. Na každý vstřelený koš jsme se velmi nadřeli. Utkání z našeho pohledu rozhodlo malé množství útočných doskoků a zvláště v závěru utkání velmi malá úspěšnost střelby za tři body.

výhra 19.11.2022 BK Ústí nad Orlicí - TJ Jiskra Heřmanův Městec 65:76 (15:21 35:39 54:58)
Vít Junk - 15, Martin Svojanovský - 15, Jan Václavek - 15, Vojtěch Pecháček - 9, Jan Blaško - 7, Martin Tomik - 3, Milan Škop - 1, Ivan Jetmar - 0, Tomáš Skalický - 0, Zdeněk Václavek - 0

V neděli nás čekalo utkání s favoritem soutěže Sokolem Pardubice. Utkání začalo v 9:30 za poměrně slušné divácké návštěvy. První čtvrtina a vlastně celý první poločas byl velmi vyrovnaný. Hrál se pohledný basketbal do postavených obran, jen občas okořeněný rychlým protiútokem. Dva klíčový hráči hostů získali za první půlku shodně po třech faulech a tak poločasové skóre naznačovalo šanci favorita porazit. Po té, co se zranil jeden z pardubických hráčů a následně byl jedním ze svých spoluhráčů odvezen k lékařskému ošetření se šance na vítězství ještě zvýšila. Stalo se však něco, co málokdo očekával. Tato událost pardubické hráče ještě více semknula a ve třetí čtvrtině dokázali zatížit naše konto 31 body. Nám se podařilo dát pouze devět bodů. Tato čtvrtina rozhodla o osudu utkání. Hosté svojí zkušenou hrou nedopustili žádné drama a zaslouženě si tak odváží plný bodový zisk. Bohužel se nepodařilo využít vysokého počtu faulů hostujících pivotů, kteří utkání dohráli. Nepodařilo se využít omezené sestavy hostů. Chvílemi to vypadalo tak, že rychlé tempo hry určovali hosté a my za nimi jen vláli i  přes poměrně početnou lavičku. Je to škoda, vítězství nad takto kvalitním soupeřem bylo velmi blízko. Snad to vyjde příště.

výhra 20.11.2022 BK Ústí nad Orlicí - TJ Sokol Pardubice I 58:80 (18:19 33:32 42:63)
Jan Václavek - 19, Martin Svojanovský - 17, Vít Junk - 8, Tomáš Skalický - 5, Vojtěch Pecháček - 3, Matouš Jelínek - 2, Milan Škop - 2, Martin Tomik - 2, Jan Blaško - 0, Ivan Jetmar - 0, Zdeněk Václavek - 0
23.11.2022 Martin Tomík

Dvě vítězství minižactva U11 na domácí palubovce

V sobotu 19.11. odehrálo minižactvo U11 své první domácí zápasy v této sezoně. Hrálo se v tělocvičně ZŠ Bratří Čapků. Základní pětka složená z hráčů, kteří již nastupují i v soutěži věkově vyšší, zápas dobře rozehrála. Podařilo se vytvořit dostatečný bodový náskok, aby mohli do zápasu naskočit i hráči, kteří teprve sbírají své první zápasové minuty. V průběhu první čtvrtiny se pomalu rozehrával hráč soupeře s číslem 14 - D. Kantor, který dost výrazně promluvil do dění ve druhé čtvrtině, kterou jsme prohráli 6:14. Hráči soupeře byli lepší v útočném doskoku a naše obrana byla snadno prostupná. Poločasové skóre se zastavilo na stavu 23:24 pro hostující tým. Na tento vývoj výborně zareagoval trenér domácích. Pověřil Kryštofa Suchomela obranou nejlepšího hráče soupeře s číslem 14 a od té chvíle se nejen tento, ale i druhý zápas, vyvíjel v náš prospěch. Svoji roli také sehrála úzká soupiska soupeře, kteří přijeli v osmi, z toho jeden z hráčů dosáhl věku pouhých pěti let. Svižnému tempu tak nemohli hráči Sokola Stěžery stačit a obě utkání se podařilo dotáhnout do vítězného konce.

výhra 19.11.2022 BK Ústí nad Orlicí - TJ Sokol Stěžery 61:38 (17:10 23:24 47:26)
Kryštof Suchomel - 24, Ondřej Bárta - 10, Dominik Krejsa - 10, Kryštof Kühn - 8, Daniel Šlezingr - 4, Ondřej Tomik - 3, Kryštof Koblížek - 2, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Valerie Juklová - 0, Klára Poppová - 0

výhra 19.11.2022 BK Ústí nad Orlicí - TJ Sokol Stěžery 52:13 (22:0 38:6 46:11)
Kryštof Suchomel - 16, Kryštof Kühn - 10, Ondřej Tomik - 8, Ondřej Bárta - 6, Kryštof Koblížek - 6, Dominik Krejsa - 4, Dominik Čermák - 2, Patrik Čermák - 0, Valerie Juklová - 0, Klára Poppová - 0, Daniel Šlezingr - 0

Žáci U15A prohráli s Holicemi a dostali dvě lekce od USK a Nymburka!

Během 4 dnů odehráli naši ligoví žáci hned tři zápasy. Nejprve jsme ve čtvrtek 17. listopadu vyzvali Holice, se kterými hrajeme vždy poměrně vyrovnané zápasy a nejinak tomu bylo i tentokrát. O víkendu jsme pak hostili dva velkokluby, které jsou tabulkově i výkonnostně zcela jinde, tedy týmy USK Praha a BA Nymburk.

Holice nás v úvodní čtvrtině přehrály 25:14, ovšem v úvodu druhé periody jsme 9 body v řadě snížili na rozdíl jediného koše a od té doby se hrály následující minuty dost vyrovnaně. Ve 28 minutě byl stav 47:49 a vše odpovídalo predikcím na vyrovnaný duel. Následující minuty jsme bohužel propadli na obou polovinách hřiště a prohráli je vysoko 5:20! Dramatická koncovka jako v Holicích se tedy tentokrát nekonala a Holice ukázaly, že jsou stále ještě kousek před námi. Tedy před námi jsou především dva šikovní hráči Pardubic, kteří do Holic hostují, a kteří zaznamenali většinu bodů svého týmu, a se kterými jsme si bohužel v obraně neuměli moc poradit.

výhra 17.11.2022 BK Ústí nad Orlicí - BVK Holice 60:71 (14:25 34:36 47:55)
Daniel Večeřa - 16, Tomáš Stýskala - 15, Tadeáš Tichý - 14, Tomáš Hejtmánek - 6, Matěj Pokorný - 3, Václav Kočí - 2, Jakub Ripka - 2, Ondřej Shejbal - 2, Jan Blaško - 0, Jan Bryška - 0, David Dobruský - 0, Tomáš Hanuš - 0

O víkendu jsme hostili dva týmy z čela tabulky, které jsou herně i fyzicky o velký kus před námi. Převaha a papírové předpoklady se naplno projevily i na výsledcích. Měli jsme světlé momenty, ale ty byly dost zastíněny především obrovským počtem našich ztrát. Místo střely na koš tak mnoho našich útoků končí špatnou příhrávkou nebo jinou chybou, kterou nabídneme soupeři šanci na rychlý protiútok. V obraně nás o víkendu trápil útočný doskok soupeře, máme problém odstavit své hráče od doskoku a postavit se jim tělem. Vysoké prohry nejsou nikterak drastické, pouze odpovídají aktuálnímu rozložení sil. Ukázaly nám však, kde nás nejvíce proti kvalitním soupeřům trápí pata a co musíme nejvíce zlepšit.

výhra 19.11.2022 BK Ústí nad Orlicí - USK Praha 45:94 (10:26 27:46 36:66)
Daniel Večeřa - 12, Tomáš Hejtmánek - 10, Tomáš Stýskala - 10, Václav Kočí - 6, Jakub Ripka - 3, Ondřej Shejbal - 2, Tadeáš Tichý - 2, David Dobruský - 0, Tomáš Hanuš - 0, Matěj Pokorný - 0

výhra 20.11.2022 BK Ústí nad Orlicí - BA Nymburk 48:108 (11:26 24:46 38:79)
Daniel Večeřa - 21, Tomáš Stýskala - 9, Václav Kočí - 6, Tadeáš Tichý - 6, Tomáš Hejtmánek - 4, Matěj Pokorný - 2, David Dobruský - 0, Jakub Ripka - 0, Ondřej Shejbal - 0
20.11.2022 Martin Šorf

Minižactvo U12 veze z Týniště jenom jednu výhru

V neděli jsme vyrazili do nedalekého Týniště nad Orlicí. Bohužel jsme neodcestovali v nejsilnější sestavě a Týniště před zápasy posílilo o dvě šikovné dívky z Hradce Králové, proto se daly očekávat velice vyrovnané zápasy. Do prvního utkání jsme vstoupili výrazně lépe my a vypracovali si cca 10ti bodové vedení, které jsme během zápasu navýšili až na 20 bodů a celkově vyhráli celkem v pohodovém tempu o 15 bodů, když se na hřiště dostali všichni hráči.

výhra 13.11.2022 SK Týniště nad Orlicí - BK Ústí nad Orlicí  42:57 (5:14 13:25 28:37)
Jan Rada - 17, Kryštof Suchomel - 12, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Kühn - 6, Matouš Mikyska - 6, Štěpán Hýrek - 4, Antonín Jukl - 4, Jan Mlejnek - 2, Viet Long Doan - 0, Ondřej Tomik - 0, Adam Vais - 0

Druhý zápas bohužel vypadal diametrálně odlišně. Týniště stáhlo sestavu na své nejlepší hráče a celé 3 čtvrtiny vedlo, i když několikrát jsme se velice přiblížili, ale vždycky jsme poté udělali několik hloupých chyb a domácí tým nám opět odskočil. Před poslední čtvrtinou jsme prohrávali o 9 bodů. Vstup do poslední čtvrtky se nám vydařil a šňůrou 11ti bodů jsme se dostali poprvé v zápase do vedení. Bohužel konec zápasu nás opět nezastihl v úplné pohodě a po sérii chyb a zbytečných faulů jsme domácím výhru darovali. No jen více takových vyrovnaných zápasů!

V dalším kole přivítáme doma nováčka soutěže tým z Nové Paky v sobotu 26.11. od 11.30 v tělocvičně Bratří Čapků.

Jan Rada - 17, Antonín Jukl - 11, Kryštof Suchomel - 7, Kryštof Kühn - 6, Dominik Krejsa - 4, Matouš Mikyska - 2, Viet Long Doan - 0, Štěpán Hýrek - 0, Jan Mlejnek - 0, Ondřej Tomik - 0, Adam Vais - 0