Pozvánka na FINÁLE 1. ligy do Svitavy!

PDF download

Finále play-off 1. ligy začíná již tento víkend a v neděli 21. dubna se od 18:00 střetnou ve svitavské hale Na Střelnici domácí Tuři se Slavojem Litoměřice.

Dres Svitav v letošní sezóně obléká i několik hráčů Regionální basketbalové akademie Young Diamonds, tedy z Litomyšle, Ústí nad Orlicí a Vysokého Mýto.

Přijeďte se podívat na špičkový prvoligový basketbal, který je nevíc zpestřen play-off nábojem.

Hráči a hráčky BK Ústí nad Orlicí mají vstup na tento zápas ZDARMA! Stačí na pokladně nahlásit, že jste hráči Ústí n.O. a máte vstup zdarma. Rodiče platí standardní vstupné.

Zobrazit celou zprávu
18.04.2024 Martin Šorf

Zrušení tréninků během jarních prázdnin

V týdnu od 11. do 15. března probíhají jarní prázdniny a z tohoto důvodu jsou všechny tréninky tento týden zrušeny.

10.03.2024 Martin Šorf

Platba členských příspěvků na 2. pololetí do konce února!

Prosíme o úhradu členských příspěvků za 2. pololetí do konce února (pokud jsme naplatili na podzim za celý rok naráz).

Info k platbě najdete v pravé liště v sekci DŮLEŽITÉ.

04.02.2024 Martin Šorf

Trénovat začínáme ve středu 3. ledna!

V novém roce 2024 začneme s tréninky společně se školou, tedy ve středu 3. ledna.

01.01.2024 Martin Šorf

Tréninky do konce roku + Vánoční zápasy minižactva proti rodičům

Poslední klasické tréninky proběhnou ve středu 20. prosince!

V posledním předvánočním týdnu proběhnou dva vánoční zápasy minižactva proti rodičům takto:

úterý 19.12. od 17:00  |  tělocvična Br. Čapků  |  minižactvo U12+U13 vs. rodiče

čtvrtek 21.12. od 16:00  |  tělocvična Br. Čapků  |  minižactvo U11 vs. rodiče

Všichni rodiče/prarodiče/sourozenci minižáků a minižákyň jsou srdečně zváni a ideálně ve sportovním :-).

14.12.2023 Martin Šorf

Zveme Vás na 2. ročník basketbalového plesu do Litomyšle!

17. února 2024 proběhne ve Smetanově domě v Litomyšli druhý ročník basketbalového plesu, na který Vás tímto zveme.

Na co se můžete těšit?
Příjemnou a pohodovou atmosféru navodí kapela Jazzika, která hraje známé hity v příjemném aranžmá k tanci i poslechu. Připravena je i bohatá tombola, předtančení, fotokoutek, půlnoční soutěž a mnoho dalšího.

Předprodej vstupenek (290,- na sezení do hlavního sálu, 150,- na stání) již zahájen a můžete si je zakoupit u Martina Šorfa (602 335 513).

13.12.2023 Martin Šorf

Minižactvo U12 natahuje vítěznou šňůru!

V sobotu 18.11. jsme na domácím hřišti přivítali tým Vysokého Mýta. Soupeř v této sezoně ještě nepoznal radost z vítězství a k nám přijel ještě pouze v sedmi hráčích.
V prvním zápase jsme na soupeře vlétli a těsnou obranou, soupeře mnohokrát nepustili ani za půlku. Draci z Mýta nebyli schopni takovému tlaku čelit a s přibývajícím časem se jim do soubojů chtělo méně a méně. První zápas jsme vyhráli o 104 bodů, kdy se do střelecké listiny zapsali všichni hráči. Nejvíce útočně sedl zápas Kubovi Tangishakovi a Kryštofovi Suchomelovi, kteří zatížili konto soupeři 24, respektive 27 body.

výhra 18.11.2023 BK Ústí nad Orlicí - Draci Vysoké Mýto 119:15 (27:0 58:10 82:14)
Kryštof Suchomel - 27, Jakub Tangishaka - 24, Viet Long Doan - 17, Kryštof Kühn - 16, Matouš Mikyska - 16, Dominik Krejsa - 8, Martin Čižmárik - 6, Ondřej Bárta - 2, Ondřej Tomik - 2, Anna Tisoňová - 1

V druhém zápase jsme se rozdělili na dvě pětky a rovnoměrně střídali, trenér nevyžadoval a nepřipomínal naše zásady, jako je těsné obrana, že každá přihrávka je rychlejší než dribling atd. a najednou byl zápas celkem vyrovnaný. První čtvrtinu jsme dokonce prohráli a do vedení jsme se dostali až v půlce čtvrtiny druhé. V druhém poločase jsme přeci jen větší kvalitou dokázali odpor soupeře zlomit. Celkově jsme Mýto porazili o 50 bodů a navíc jsme si vyzkoušeli jaké je hrát s minimálními instrukcemi od trenéra.
Rozdíl ve výsledcích a předvedené hře hovoří za vše.
Tento víkend v neděli se pokusíme natáhnout naši vítěznou šňůru v dohrávce proti Trutnovu od 12.00.

Kryštof Suchomel - 41, Viet Long Doan - 12, Ondřej Bárta - 8, Matouš Mikyska - 8, Jakub Tangishaka - 6, Dominik Krejsa - 4, Anna Tisoňová - 2, Martin Čižmárik - 0, Kryštof Kühn - 0, Ondřej Tomik - 0
21.11.2023 Jan Novák

Minižactvo U12 veze dvě výhry z Náchoda!

V sobotu 4.11. jsme zajížděli na palubovku Náchoda, kde se nikdy dobře nehraje. Tělocvična chladnější, koše tvrdé, místy nepříjemně svítí skrz prosvětlení sluníčko a buben, který jsme si přivezli jsme museli také nechat v šatně, protože pak školník zakázal při zápasech bubnovat :-). K zápasu jsme odjížděli ve velmi úzké rotaci, neboť tento víkend hráli svůj zápas i U11. Celkem do Náchoda dorazilo 9 hráčů, bohužel Kuba si sebou dovezl i nějakého bacila, který mu v prvním zápase vůbec nedovolil nastoupit a ve druhém pouze na chvíli a ještě s velkým sebezapřením. Za Náchod bylo připraveno k dvojutkání 11 hráčů, ale už při rozcvičení bylo patrné, že dovednosti jednotlivých hráčů jsou velice rozdílné. Tři hráči byli velice šikovní a zbytek spíše začátečníci a mladší.

výhra 04.11.2023 BK Bizoni Náchod - BK Ústí nad Orlicí 21:70 (7:18 12:33 14:47)
Kryštof Suchomel - 23, Matouš Mikyska - 15, Matouš Pražák - 8, Martin Čižmárik - 6, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Kühn - 6, Viet Long Doan - 4, Ellen Šáchová - 2, Ondřej Tomik - 0

V prvním zápase jsme velice dobře bránili, především Maty Doan, který chvílemi přiváděl svou obranou hráče pomalu k slzám. Perfektně v obraně pracoval i další nováček Maty Pražák. V útoku už to tak veselé nebylo, velice tvrdé koše neodpouštěly ani minimální nepřesnost a tak jsme neproměnili neskutečné množství nájezdů o desku, které normálně dáváme. I tak jsme si dokráčeli k celkem pohodovému vítězství 21:70. V útoku se nejvíc prosazovali Matouš Mikyska a Kryštof Suchomel.

výhra 04.11.2023 BK Bizoni Náchod - BK Ústí nad Orlicí 52:93 (17:24 22:41 33:61)
Dominik Krejsa - 22, Kryštof Suchomel - 22, Viet Long Doan - 16, Matouš Pražák - 13, Ellen Šáchová - 8, Martin Čižmárik - 6, Kryštof Kühn - 4, Matouš Mikyska - 2, Ondřej Tomik - 0

Do druhého zápasu jsme po cca 20ti minutové pauze vstoupili celkem vlažně v obraně. Naštěstí si Náchod nedokázal vůbec poradit s našimi dlouhými přihrávkami za obranu, kde Domča Krejsa trestal domácí jedním košem za druhým, k němu se přidal i Kryštof Suchomel a velice povedené utkání odehrál tentokrát v útoku i Maty Pražák. V druhém zápase mnohem bohatším na koše jsme vyhráli 52:93. Příští hrací víkend přivítáme v derby 18.11. Draky Vysoké Mýto.

08.11.2023 Jan Novák

Dvě domácí vítězná utkání minižactva U11 s Havlíčkovým Brodem

V sobotu 21.10. jsme odehráli první domácí mistrovská utkání. Soupeřem byl tým z Havlíčkova Brodu, který nás v loňském roce dosti potrápil a tak byla motivace jasná - výhra a nejlépe dvakrát. Utkání začínalo na tuto kategorii nezvykle ve 13:00. Do zápasu vlétli výborně hráči hostů, kteří proměnili své dvě střely a naznačili, že to nebude úplně jednoduché. První čtvrtina byla vyrovnaná, ve vedení se střídali oba týmy. O osudu utkání rozhodl začátek druhé čtvrtiny, kde jsme od soupeře díky několika ziskům a proměněným nájezdům odskočili a od této chvíle se naše vedení pouze navyšovalo až do vítězného konce.

výhra 21.10.2023 BK Ústí nad Orlicí - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 65:20 (14:12 32:14 46:14)
Ondřej Tomik - 18, Ondřej Bárta - 15, Daniel Šlezingr - 10, Dominik Čermák - 8, Todorche Nikolov - 8, Patrik Čermák - 2, Valerie Juklová - 2, Mikuláš Machů - 2, Anežka Auxtová - 0, Elisabeth Freudlová - 0, Bao Thien Tran - 0, Kristian Vávra - 0

Druhé utkání však mělo zcela jiný průběh, bylo vyrovnané až do závěrečného klaksonu. Možná jsme si mysleli, že vítězství přijde bez bojovného výkonu, trochu možná došlo k podcenění soupeře, ale také soupeř hrál agresivněji v obraně a také se mu podařilo proměnit několik nájezdů a střel. Zkušenost však byla na naší straně, a proto jsme po velkém boji slavili těsné vítězství. Pochvalu za předvedený výkon zaslouží všichni hráči.

Ondřej Tomik - 12, Ondřej Bárta - 9, Todorche Nikolov - 4, Daniel Šlezingr - 4, Dominik Čermák - 2, Elisabeth Freudlová - 1, Anežka Auxtová - 0, Patrik Čermák - 0, Valerie Juklová - 0, Mikuláš Machů - 0, Bao Thien Tran - 0, Kristian Vávra - 0
25.10.2023 Martin Tomík

Východočeský přebor mužů - vítězství a porážka, Luděk Zelenka a uhlíková stopa, vastus medialis

V sobotu 21.10. zajížděl tým mužů do Přelouče k utkání 4. kola VP mužů. Abychom snížili uhlíkovou stopu našeho týmu, vyrazili jsme tentokrát na utkání vlakem. Cesta rychle ubíhala a než jsme se nadáli, byli jsme nastoupení k zahájení zápasu. Tým Přelouče byl posílen o hráče "A" týmu, který hraje Východočeskou ligu a tak hned od začátku ukazoval svoji sílu. My jsme nastoupili tradičně se zónovou obranou, ale díky absenci klasického pivota, byla celá pětice domácích na trojkovém oblouku a tak zóna 3 - 2 neslavila velký úspěch. Proto jsme rychle přešli na obranu osobní a tím se nám podařilo výrazně snížit počet volných střel hráčů Přelouče. Utkání bylo velmi vyrovnané, postupně se však z něj stávalo pochodové cvičení a tempo hry se čím dál více zpomalovalo. Naše snaha o rychlý přechod na útočnou polovinu slavila úspěch. Změna herního rytmu se soupeři nelíbila, a proto jsme v závěru třetí čtvrtiny bodově odskočili a utkání dotáhli do vítězného konce. Takto jsme připsali třetí vítězství v sezóně. Po ukončení utkání jsme se dozvěděli, že mezi domácími fanoušky kolovala fáma, že do našich řad zavítal světově známý fotbalový glosátor Luděk Zelenka. O podobě Luďka Zelenky a Mildy Škopa netřeba diskutovat....

výhra 21.10.2023 BK Přelouč "B" - BK Ústí nad Orlicí 60:84 (21:18 39:39 49:54)
Vít Junk - 29, Martin Tomik - 14, Lukáš Pucholt - 12, Vojtěch Pecháček - 10, Jan Blaško - 7, Tomáš Skalický - 6, Filip Seďa - 4, Milan Škop - 2

V neděli nás čekal zápas v Havlíčkově Brodě, na který přišlo velké množství omluvenek, některé i v neděli ráno a tak jsme odjížděli pouze se sedmi hráči. Začátek byl stanoven na 13:00. Tentokrát jsme vzhledem k lokalitě uhlíkovou stopu neřešili a vyrazili dvěma automobily. Začátek utkání byl poněkud nervózní a tak trvalo pár minut, než padly první body. V úvodu první čtvrtiny zažil nepříjemné chvíle Vojta Pecháček, který obdržel nepopulárního "koňara". Musel tak střídat a jeho nájezdy nám v první čtvrtině chyběly. Rozhodčí drželi od začátku velmi přísný metr na obou stranách a tak se hra velmi kouskovala. Oba týmy během několika minut nasbíraly pět faulů a tak bylo k vidění velké množství trestných hodů. Jako vždy, i v neděli, byl zápas velmi vyrovnaný, do mírného vedení se po poločase dostal tým domácích, který svůj náskok udržel až do konce. Utkání rozhodl počet faulů na naší straně, dva hráči se v průběhu čtvrté čtvrtiny vyfaulovali, ale také Vojtovo zranění, které mu nedovolovalo hrát na plný plyn a jak se také ukázalo, dost významně ovlivnilo celou sezónu. Celková bilance z úvodu sezóny - 4 venkovní zápasy, z toho tři vítězství a jedna porážka.

V neděli 29.10. od 10:00 sehrajeme v hale "na textilce" první domácí utkání s týmem BK Chrudim "B".

výhra 22.10.2023 TJ Jiskra Havlíčkův Brod "B" - BK Ústí nad Orlicí 71:61 (13:11 34:28 58:46)
Martin Tomik - 20, Štěpán Kovář - 14, Lukáš Pucholt - 13, Vojtěch Pecháček - 8, Samuel Tomeš - 6, Tomáš Skalický - 0, Zdeněk Václavek - 0