Minižactvo U11 veze fantastické výhry z Hradce Králové

PDF download

V sobotu se vydali minižáci do Hradce Králové, aby změřili síly s dívčím družstvem Lvic. V našem týmu bylo pět nováčků, kteří přišli z basketbalové přípravky a byl to tak pro ně premiérový soutěžní dvojzápas.

V prvním utkání se v začátku projevila malá nervozita, která měla dopad na množství neproměněných nájezdů. První koš padl až ve druhé minutě z trestného hodu. Po této úspěšné střele se dostavil potřebný klid a 1. čtvrtinu jsme vyhráli 19:11. V dalším průběhu zápasu dostávali příležitost všichni hráči z lavičky, tedy i nováčci. V závěru soupeř zvýšil tlak a pomalu dotahoval náš náskok, proto se na hřiště vrátili hráči základní pětky a utkání jsme kontrolovali až do vítězného konce.

Druhé utkání bylo mnohem vyrovnanější. Po celou hrací dobu jsme drželi mírný náskok, který pro nás, i přes dramatický konec, znamenal druhé vítězství. Zahájili jsme tak velmi úspěšnou sobotu pro celý basketbalový klub.

výhra 01.10.2022 Sokol Hradec Králové - BK Ústí nad Orlicí 64:70 (11:19 36:30 47:56)
Kryštof Kühn - 17, Kryštof Suchomel - 14, Ondřej Tomik - 12, Viet Long Doan - 11, Matouš Mikyska - 8, Ondřej Bárta - 4, Dominik Krejsa - 4, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0, Daniel Šlezingr - 0

Viet Long Doan - 12, Kryštof Suchomel - 12, Dominik Krejsa - 8, Matouš Mikyska - 8, Ondřej Tomik - 7, Kryštof Kühn - 5, Ondřej Bárta - 2, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0, Daniel Šlezingr - 0
Zobrazit celou zprávu
04.10.2022 Martin Tomík

Tři venkovní ligové prohry pro naše žáky U15 A, jedna ale zbytečná!

Minulý týden sehráli naši žáci hned tři ligové zápasy na palubovkách soupeřů. Ve středu jsme jeli bojovat o výhru do Holic, jejíž kádr je tvořen především hráči Pardubic. O víkendu jsme měli za úkol uhrát co nejlepší výsledek na hřištích dvou velkých favoritů a to sice v Nymburce a na USK Praha.

V Holicích proti nám stál soupeř, jehož hra stojí zejména na dvou šikovných pardubických rozehrávačích ročníku 2009 a tak bylo hlavním úkolem tyto dva hráče přibrzdit. To se bohužel příliš nepodařilo a to taky byla jedna z příčin naší prohry.

výhra 28.09.2022 BVK Holice - BK Ústí nad Orlicí 69:64 (18:16 27:34 47:48)
Tadeáš Tichý - 25, Tomáš Stýskala - 15, Daniel Večeřa - 9, Dominik Hodek - 6, Václav Kočí - 4, Jakub Ripka - 3, Tomáš Hejtmánek - 2, Jan Blaško - 0, David Dobruský - 0, Matěj Pokorný - 0, Ondřej Shejbal - 0

Úvodní čtvrtina byla hodně vyrovnaná a skončila poměrem 18:16. Ve druhé části jsme získali mírný náskok, který jsme ve třetí čtvrtině navýšili až na 47:36. Pak jsme bohužel vypadli z tempa a domácí zaznamenali 11 bodů v řadě a srovnali.

Hluchou část jsme si vybrali i na začátku poslední periody a naopak dvouciferného vedení se ujali Holice při stavu 61:51. My jsme se nevzdali a dokázali ještě zabojovat a snížit na rozdíl jediného bodu. Bohužel v koncovce padaly koše pouze z trestných hodů a to do našeho koše. Když bylo nejvíce potřeba skórovat, tak jsme neměli přesnou mušku, nebo jsme se ke střele ani nedostali.

Je to škoda, zápas se určitě dal vyhrát. Škoda mnoha útočných doskoků, které jsme soupeři nechali a hlavně naší neschopnosti ubránit nájezdy Horáka s Hemerkou, kteří nám dali dohromady 44 bodů. V útoku je naopak potřeba být více aktivní ve hře do vymezeného území. Dnes jsme měli i zjevnou výškovou převahu, které ještě bohužel neumíme příliš využít.

výhra 01.10.2022 BA Nymburk - BK Ústí nad Orlicí 92:53 (25:8 54:20 68:43)
Matěj Pokorný - 12, Daniel Večeřa - 9, Tadeáš Tichý - 7, Tomáš Hejtmánek - 6, Dominik Hodek - 6, Václav Kočí - 6, Tomáš Stýskala - 5, Jan Blaško - 2, David Dobruský - 0, Tomáš Hanuš - 0, Jakub Ripka - 0

V sobotu jsme jeli do Nymburka se zcela jinou ambicí, než do Holic. Silný soupeř, který má ve svých řadách mnoho vysokých a atletických hráčů, to je Basketbalové akademie Nymburk. Už samotné rozdělení obrany před zápasech při pohledu na pět vysokých hráčů bylo dost vtipné. Pokyn vezmi si toho nejmenšího z pěti vysokých nabral rázem zcela jiný význam a hlavně znamenal dost neřešitelný úkol. V prvních minutách jsme měli ze soupeři opravdu velký respekt, který se odrazil ve skóre. Po osmi minutách svítil na tabuli hrozivý stav 20:0 a my byli na ručník. Domácí těžili především z výškové převahy při zakončení z blízkosti koše. Nám se poté naštěstí podařilo zaznamenat 8 bodů, což znamenalo nejenom korekci skóre, ale hlavně nás to psychicky povzbudilo, že i proti větším soupeřům se dokážeme střelecky prosadit.

Ve druhé čtvrtině jsme bohužel udělali mnoho ztrát a to soupeř nekompromistě trastal rychlými protiútoky. V poločase to díky tomu bylo 54:20. V šatně jsme si dali několik základních pokynů co musíme zlepšit. Především jsme chtěli výrazně zvýšit naší aktivitu a agresivitu na obou stranách hřiště. No a jak jsme si řekli, tak jsme i udělali. Náš výkon po přestávce byl výrazně lepší a dokonce jsme třetí čtvrtinu vyhráli 23:14 a celý druhý poločas prohráli jen 33:38. Sice to na jasné výhře domácích nic změnit nemohlo, ale aspoň jsme si ukázali, že se dá hrát s každým. Chce to ale dát do hry opravdu hodně energie a nedělat mnoho chyb.

výhra 02.10.2022 USK Praha - BK Ústí nad Orlicí 99:53 (17:13 49:24 82:38)
Tadeáš Tichý - 17, Tomáš Stýskala - 13, Tomáš Hejtmánek - 6, Daniel Večeřa - 5, Dominik Hodek - 4, Matěj Pokorný - 4, Václav Kočí - 2, Jakub Ripka - 2, Jan Blaško - 0, Jan Bryška - 0, David Dobruský - 0, Ondřej Shejbal - 0

V neděli nás čekala legendární hala Folimanka, ale také další velmi silný soupeř. Jelikož jsem na zápase nebyl, nemohu ho tedy zde hodnotit. Nicméně čistě pohledem do statistik je zjevné, že se nám vydařila první čtvrtina (17:13) a ani ta poslední nebyla špatná (17:15). Škoda tedy těch prostředních dvou, které rozhodli o vysoké prohře.

Všechny zápasy byly pro naše hráče skvělou zkušeností a přesně proto hrajeme ligu, byť v krajské soutěži bychom určitě sbírali více výher, ale o to nám tolik nejde.

03.10.2022 Martin Šorf

Žáci U15 B potvrdili roli favorita a dvakrát padla i stovka!

Ve druhém hracím kole NRL žáků hostilo naše béčko papírově nejslabšího soupeře soutěže z Lomnice nad Popelkou. Naši chlapci tak měli možnost napravit si reputaci z dvou vysokých proher v Náchodě.

Od prvních minut obou zápasů bylo jasné, že máme výrazně basketbalově navrch a bylo jel otázkou, na jakém rozdílu se skóre zastaví a zda padne stabodová hranice.

Takovéto zápasy se těžko komentují, neb průběh je vcelku jednoznačný a převaha zřetelná. Nenechme se však ukolébat, neboť další soupeři v soutěži budou zajistí zkušenější a tak se bude jednat o mnohem težší zkoušku.

výhra 01.10.2022 BK Ústí nad Orlicí  - BLNP 100:23 (29:6 60:10 71:18)
Jan Bryška - 25, Štěpán Lebeda - 20, Lukáš Gapko - 14, Ondřej Shejbal - 14, Jakub Auxt - 13, Samuel Vinzens - 10, David Kaválek - 2, Lukáš Maličký - 2, Ondřej Maixner - 0, Miloslav Pirkl - 0, Matěj Tobiška - 0

výhra 01.10.2022 BK Ústí nad Orlicí  - BLNP 104:12 (24:4 51:8 74:10)
Jan Bryška - 27, Štěpán Lebeda - 22, Samuel Vinzens - 16, Jakub Auxt - 12, Lukáš Gapko - 12, Ondřej Shejbal - 7, Lukáš Maličký - 4, David Kaválek - 2, Matěj Tobiška - 2, Ondřej Maixner - 0, Miloslav Pirkl - 0

Přijďte o víkendu na basket - muži hrají domácí soutěžní zápas po 10 letech!

29.09.2022 Martin Šorf

Minižactvo U12 veze na úvod sezóny jednu výhru z utkání proti Stěžerům

Sezóna pro tým U12 odstartovala o uplynulém víkendu souboji s TJ Sokol Stěžery. Soupeř jehož hra je založena na hře jedné individuality, hráče s číslem 13 Štěpána Kefurta, nás přivítal v hala Sokola Hradec Králové. Už při předzápasovém rozcvičování bylo jasné, že pokud chceme pomýšlet na vítězství, musí se nám podařit tohoto hráče alespoň trochu přibrzdit.

výhra 24.09.2022 TJ Sokol Stěžery - BK Ústí nad Orlicí  53:72 (12:20 23:34 39:56)
Kryštof Suchomel - 20, Aleš Vítek - 12, Jan Rada - 10, Dominik Krejsa - 8, Kryštof Kühn - 8, Matouš Mikyska - 6, Štěpán Hýrek - 4, Antonín Jukl - 4, Ondřej Bárta - 0, Viet Long Doan - 0, Ondřej Tomik - 0

První zápas pro nás začal překvapivě našim náporem a rychlými kombinacemi, které soupeř nestíhal pokrývat a často končily našim dvojtaktových zakončením. V obraně se na nejlepším hráči střídali Tonda Jukl a Aleš Vítek a odváděli velice dobrou práci. Po první čtvrtině jsme vedli o 8. Druhá čtvrtina začala náporem domácích a rychlými 6ti body, poté přišel náš nápor a šňůra 10:0 pro nás. Celkově jsme v poločase vedli 23:34. V druhém poločase jsme naše vedení postupně navyšovali až na 25bodů. Domácí dokázali mírně korigovat až po našem prostřídání na konečný výsledek 53:72. Nejlepším střelcem byl z naší strany Kryštof Suchomel s 20ti body, na straně soupeře Kefurt 32 bodů.

Štěpán Hýrek - 14, Kryštof Kühn - 14, Kryštof Suchomel - 10, Jan Rada - 7, Aleš Vítek - 6, Viet Long Doan - 4, Ondřej Tomik - 2, Ondřej Bárta - 0, Antonín Jukl - 0, Dominik Krejsa - 0, Matouš Mikyska - 0

Už před druhým zápasem jsem viděl na našich psech obranářích lehkou únavu a to nevěstilo nic dobrého. Od začátku jsme se s domácími tahali o každý bod. Ještě 6 minut před koncem zápasu jsme vedli o 2 body 57:55 bohužel pak už se nám skórovat nepovedlo a domácí vyhráli 64:57. V tomto druhém zápase už se nám nedařilo zastavit domácí hvězdu a jen on sám nám dal 48 bodů. V našem dresu byl nejlepší střelec se 14ti body Kryštof Kuhn a Štěpán Hýrek. Velice mě těší, že naše družstvo nespoléhá na jednoho střelce, ale v obou zápasech se bodově prosazovalo více hráčů. Zapracovat musíme na přihrávkách a na obraném doskoku, kde nás soupeř hlavně bojovností výrazně přehrával.

Za 14 dní nás čekají opět zápasy na půdě soupeřů, tentokrát v Trutnově.

26.09.2022 Jan Novák

Žákyně U15 vezou výhru z Opavy

K našemu první mistrovskému zápasu Nadregionální ligy žákyň U15 se vyráženo do vzdálené Opavy a celý tým byl pln očekávání co od zápasu a soupeře očekávat. Nakonec, jednalo se o vůbec první zápas s čistě dívčím soupeřem.

K utkání bylo nominováno deset hráček z šestnáctičlenného týmu. Vzhledem k tomu, že v soutěži hrajeme pouze jedno utkaní je deset hráček optimální k protočení na hřišti.

Samotný začátek utkání byl poznamenán nervozitou na obou stranách hřiště. Rodilo se spousty nepřesností v nahrávkách, v driblinku i samotném zakončení. Je vidět, že před sebou máme ještě hodně práce a jen poctivým tréninkem a přístupem k němu se budeme zlepšovat. Přesto musíme děvčata pochválit za nasazení a bojovnost. Od začátku bylo vidět, že máme „natrénováno“ více a nakonec se podařilo na hřišti Opavy zvítězit.

výhra 17.09.2022 Basket Opava 2010 - BK Ústí nad Orlicí 39:58 (12:14 20:27 27:43)
Kristýna Šmögerová - 14, Ema Zabranská - 11, Estella Faltysová - 10, Lucie Lavičková - 10, Barbora Nešporová - 5, Johana Blaško - 4, Alžběta Maličká - 4, Veronika Dolečková - 0, Žaneta Doubínková - 0, Ester Matoušková - 0
22.09.2022 Martin Svojanovský

Žáci U15 A zahájili ligu smolnou prohrou

Áčko starších žáků startuje letos v ligové soutěži a tak nás čekají bezesportu velmi náročná utkání. To se potvrdilo už první hrací víkend, byť sobotní prohra hodně mrzí.

výhra 17.09.2022 BK Ústí nad Orlicí - Basket Poděbrady 72:74 (12:21 37:43 61:59)
Dominik Hodek - 19, Tadeáš Tichý - 17, Tomáš Stýskala - 14, Tomáš Hejtmánek - 7, Daniel Večeřa - 7, David Dobruský - 2, Václav Kočí - 2, Matěj Pokorný - 2, Jakub Ripka - 2, Adam Diblík - 0, Tomáš Hanuš - 0, Ondřej Shejbal - 0

Do zápasu jsme vstoupili třemi ztrátami a tak po první minutě jsme prohrávali 0:6. Byli jsme všude pozadu a nedařilo se skoro nic. Poděbrady si dokázaly vypracovat až 12 bodový náskok, které jsme před poločasem mírně zkorigovali. Nástuo do druhého poločasu nám vyšel výrazně lépe a ujali se na krátko dokonce vedení. Týmy se střídaly ve skórování a duel dospěl do dramatické koncovky. Bohužel jsme nedokázali 5 vteřin před koncem proměnit vyloženou pozici z pod koše na vyrovnání a tak se mohl radovat soupeř. Zápas nám ale neprohrála tato minela, ale řada dalších neproměněných pozic, zbytečné ztráty a nekoncentrovaný vstup do utkání. Je to velká škoda, neboť zápasů, kde budeme takto blízko výhře, asi letos příliš nebude.

výhra 18.09.2022 BK Ústí nad Orlicí - Královští Sokoli 35:84 (12:24 20:39 27:65)
Tomáš Stýskala - 10, David Dobruský - 4, Matěj Pokorný - 4, Tadeáš Tichý - 4, Daniel Večeřa - 4, Václav Kočí - 3, Jan Bryška - 2, Tomáš Hejtmánek - 2, Jakub Ripka - 2, Jan Blaško - 0, Adam Diblík - 0, Ondřej Shejbal - 0

V neděli jsme hostili silný Hradec Králové, jehož hráči mají výraznou výškovou převahu, což se v celém zápase i na konečném skóre hodně podepsalo. Proti kvalitní obraně soupeře jsme se jen těžko prosazovali a naopak pod naším košem chyběl větší důraz a bojovnost a tak si často hosté došli pro dva body až příliš snadno. Byla to pro nás ale další cenná zkušenost a věřme, že se z těchto zápasů poučíme do dalších bojů.

21.09.2022 Martin Šorf

Žáci U15 B na úvod sezony neuspěli v Náchodě

V letošní sezoně budeme mít v kategorii starších žáků U15 hned dva týmy. Áčko startuje v lize a Béčko čekají zápasy v nadregionální soutěži. B-tým je tvořen především chlapci mladšími, nebo hráči z áčka, kteří mohou v těchto zápasech dostat větší minutáž a rozehrát se.

Právě B-tým odehrál své první letošní zápasy na palubovce Náchoda, kde proti nám stál především fyzicky vyspělejší soupeř. Oba duely skončily jasnou výhrou domácích, ale v první půli druhého klání jsme byli vyrovnaným soupeřem.

výhra 17.09.2022 BK Bizoni Náchod - BK Ústí nad Orlicí  100:47 (20:11 60:17 77:33)
Lukáš Gapko - 15, Štěpán Lebeda - 8, Miloslav Pirkl - 7, Jan Blaško - 6, Jan Bryška - 6, Lukáš Maličký - 3, Adam Diblík - 2, Jakub Auxt - 0, David Dobruský - 0, David Kaválek - 0, Ondřej Maixner - 0

výhra 17.09.2022 BK Bizoni Náchod A - BK Ústí nad Orlicí  92:56 (21:17 38:31 70:48)
Jan Blaško - 14, Štěpán Lebeda - 14, Lukáš Gapko - 11, David Dobruský - 10, Jan Bryška - 3, Adam Diblík - 2, Miloslav Pirkl - 2, Jakub Auxt - 0, David Kaválek - 0, Ondřej Maixner - 0, Lukáš Maličký - 0

Premiéra mužů se nevydařila!

Po deseti letech nastoupil tým mužů ve zrekonstruované sokolovně v Pardubicích proti místnímu Sokolu, vítězi minulého ročníku Východočeského přeboru. Hned v prvním útoku jsme se dostali do vedení 2:0. To ale bylo z naší strany jediné a poslední vedení. Soupeř ihned kontroval proměněnou tříbodovou střelou a vzápětí se rozjel střelecký koncert Sokola. Nám se střelba vůbec nevedla, většina námi vstřelených košů padla z nájezdů. O naší střelecké impotenci svědčí statistika z čáry trestných hodů 25/5!!!! Do průběhu utkání velmi zásadně promluvilo zranění Martina Svojanovského, pro kterého zápas skončil hned v první čtvrtině. Konečný výsledek po uplynutí hrací doby 89:59. Do dalšího utkání je třeba zlepšit souhru a trénovat střelbu z pole a střelbu trestných hodů.

výhra 17.09.2022 TJ Sokol Pardubice I - BK Ústí nad Orlicí 89:59 (26:16 48:30 70:42)
Vít Junk - 24, Martin Tomik - 10, Vojtěch Pecháček - 9, Jan Blaško - 5, Tomáš Skalický - 5, Zdeněk Václavek - 4, Matouš Jelínek - 2, Jan Jetmar - 0, Martin Svojanovský - 0