Zápas žáků U15B v Lomnici odložen!

PDF download

Na žádost soupeře je odložen zápas v Lomnici nad Popelkou, který se měl hrát v sobotu 18. února.

Náhradní termín je neděle 30. dubna.

Zobrazit celou zprávu
17.02.2023 Martin Šorf

Žáci U15A pokračují na vítězné vlně i po jasné výhře v Pardubicích

O víkendu jsme odehráli pouze jedno ligové utkání, neboť se Pelhřimov omluvil pro velkou marodku v týmu.

Na palubovce poslední Pardubic jsme byli jasným favoritem a tuto úlohu jsme naplňovali již od prvních minut. V 7. minutě duelu jsme vedli 23:0 a bylo rozhodnuto. Domácí si nevěděli rady především s naším celoplošným presinkem z nejž praměnilo řada zisků a tím i snadných košů.

První poločas jsme ovládli 50:12 a dali si jasné cíle, jak hrát ve druhé půli. Bohužel ve třetí periodě jsme výrazně polevili v aktivitě a vypadalo to, že spíše jen čekáme na závěrečný klakson. Tuto desetiminutovku jsme vyhráli jen 15:12. V závěrečném dějství už už ale opět zlepšili obranu, obdrželi jen 2 body ze šestek a navýšili náskok.

výhra 29.01.2023 SŠB Pardubice - BK Ústí nad Orlicí 26:81 (5:31 12:50 24:65)
Ondřej Shejbal - 22, Matěj Pokorný - 16, Tomáš Stýskala - 10, Jan Blaško - 8, Daniel Večeřa - 8, Dominik Hodek - 7, Václav Kočí - 6, David Dobruský - 2, Tomáš Hejtmánek - 2, Jan Bryška - 0, Jakub Ripka - 0

Především ve druhém poločase jsme si chtěli vyzkoušet některé útočné varianty a to včetny hry se dvěma pivotmany. Nevypadalo to úplně zle a právě Ondra s Matějem dokázali uplatnit své centimetry a byli našimi nejlepšími střelci. Mohlo by je to povzbudit do dalších zápasů s těžšími soupeři, kde jejich body a doskoky budeme potřebovat ještě více.

01.02.2023 Martin Šorf

Minižactvo U11 veze z Havlíčkova Brodu vítězství a prohru

V sobotu 28.1. zajíždělo minižáctvo U11 do Havlíčkova Brodu k utkání s místní Jiskrou. Z různých důvodů se na cestu vydal trochu jiný tým než bývalo zvykem a tak tři zkušenější borce a sedm začátečníků čekala dvojice zajímavých zápasů. Hned ten první vypadal velmi dobře, první čtvrtinu jsme vyhráli 24:8 a tak se zdálo, že bude vše probíhat podle tabulkového předpokladu. Před odjezdem jsme byli na třetím místě, soupeř byl na místě jedenáctém. Hráči Jiskry však svou houževnatostí náš náskok postupně stahovali. Dokonce pět minut před koncem utkání jsme prohrávali o pět bodů. Sérií oddechový časů a přesným plněním pokynů trenéra jsme nakonec vývoj utkání otočili a 1,8 sekundy před koncem uzavřel účet utkání Ondra Bárta proměněným trestným hodem. Uzavřel také svůj nejlepší výkon sezóny, když se mu podařilo nasázet 33 bodů. Dramatický zápas se musel líbit a také přinesl cenné zkušenosti všem hráčům. Trenér však přišel o poslední zbytky porostu na hlavě.

výhra 28.01.2023 TJ Jiskra Havlíčkův Brod - BK Ústí nad Orlicí 54:57 (8:24 24:34 40:43)
Ondřej Bárta - 33, Ondřej Tomik - 13, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Koblížek - 3, Ellen Šáchová - 2, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0, Daniel Šlezingr - 0

Druhý zápas už tak dramatický nebyl. Soupeř nás udolal díky početnější lavičce, výškové převaze a do průběhu utkání výrazně promluvily naše ztráty. Velmi často jsme porušovali pravidlo o krocích, driblinku a také hře "přes půl". Utkání rozhodly také útočné doskoky soupeře, který své nepřesné střely velmi snadno doskakoval a z následných několika dalších možných pokusů skóroval. Navíc se bohužel ke třem zkušenějším hochům nepřidal bodově nikdo další a tak jsme zapsali třetí prohru sezóny. Utkání však ukázalo, kde nás tlačí bota a také to, že otáčet význam přísloví o bojišti a cvičišti se nevyplácí.

Ondřej Tomik - 22, Ondřej Bárta - 15, Dominik Krejsa - 5, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0, Kryštof Koblížek - 0, Ellen Šáchová - 0, Daniel Šlezingr - 0
30.01.2023 Martin Tomík

Žáci U15A se konečně dočkali výhry proti Holicím!

Na palubovce tradičního rivala z Holic odehráli ve středu naši žáci další utkání ligové nadstavbové skupiny B. Chtěli jsme navázat na dobré výkony proti Hradci a Liberci a naším jasným cílem bylo vítězství, na které ve vzájemných duelech čekáme už poměrně dlouho.

Kdy jindy zabojovat o výhru než nyní, když máme poměrně dobrou formu a předvádíme především dobrou obranu. Ostatně to se potvrdilo i nyní, když jsme domácí udrželi na 44 bodech

výhra 25.01.2023 BVK Holice - BK Ústí nad Orlicí 44:74 (11:11 20:28 31:47)
Tadeáš Tichý - 18, Tomáš Stýskala - 16, Daniel Večeřa - 13, Dominik Hodek - 9, Tomáš Hejtmánek - 6, Ondřej Shejbal - 6, Václav Kočí - 4, Matěj Pokorný - 2, David Dobruský - 0, Tomáš Hanuš - 0

Úvodní čtvrtina byla oboustranně dost nepřesná a nepadalo mnoho košů. Remíza s nízkým skóre 11:11 jí tak docela slušela. Ve druhé části jsme pokračovali v dobré obraně a když se ke konci trefil třikrát po sobě Tadeáš přesně z trojky (celkem v zápase zaznamenal 6 trojek), tak jsme se ujali vedení o 11 bodů, které domácí s klaksonem trojkou snížili na poločasových 20:28.

Ve druhém poločase pokračovala naše dobrá obrana, ale přidal se lepší útok a také větší aktivita na útočném doskoku. Dokázali jsme si vytvářet dobré pozice a proměňovat je. Měli jsme i několik zisků z presingu, po kterých padlo pár lehkých košů. Naše vedení postupně narůstalo a nakonec se zastavilo na 30 bodech.

Výhra nás těší a snad je "holické prokletí" již minulostí. Větší radost než z výhry mám ale z našeho výkonu, kdy už třetí zápas výborně bráníme, dobře doskakujeme a to se odráží pak i v útočné produkci. Nyní nás čeká o víkendu doma Pelhřimov a venku SŠB a i v těchto duelech budeme chtít potvrdit naši aktuální formu.

25.01.2023 Martin Šorf

Napínavé utkání mužů v Heřmanově Městci rozhodlo až prodloužení

V pátek 20.1. zajížděli muži k utkání nadstavbové části Východočeského přeboru do Heřmanova Městce. Z různých důvodů se na cestu vydalo pouze 8 hráčů. Určitě stojí za zmínku, že na venkovní utkání jsme v osmi hráčích vyjížděli čtyřmi osobními automobily a jedním autobusem (linkovým). Jako tradičně nám utekl začátek utkání a soupeř rychlou hrou navyšoval bodový zisk. V průběhu první čtvrtiny jsme se soupeřem začali pomalu držet krok a hra se pomalu začala vyrovnávat. Začali jsme získávat více míčů na doskoku a podařilo se minimalizovat ztráty. V poločase tak bylo skóre vyrovnané (44:43 pro domácí).

První minuty druhé půle nás zastihly nepřipravené a soupeř odskočil na mírný náskok, který se nám podařilo dotáhnout v průběhu čtvrté čtvrtiny. Dokonce jsme 4 minuty před koncem řádné hrací doby vedli o pět bodů. Potom však přišla série ztrát, faulů a následných trestných hodů soupeře, neproměněné střely a najednou soupeř vedl o dva body. Tři vteřiny před koncem čtvrté čtvrtiny jsme srovnali na 80:80 a soupeř si po obdrženém koši vzal oddechový čas. Přesunul vyhazování na útočnou půlku a na tabuli svítilo 2,8 sekundy do konce. Hráči Heřmanova Městce předvedli výborně secvičený signál a po několika clonách byl jeden z hráčů volný a šel sám do koše. Míč však poskakoval po obroučce a vyskočil ven. Zaplněná sportovní hala se tak mohla těšit na prodloužení.

Toto hrací období se nám vůbec nepovedlo. Naše hra byla velmi neuspořádaná, volili jsme těžké střely a také docházely síly. Prohra po prodloužení byla zasloužená, ale tento zápas se prostě musel divákům líbit a my jsme mohli odejít z palubovky se vztyčenou hlavou po velmi dobrém výkonu. Další utkání nadstavbové části odehrajeme 4.2. od 17:00 doma proti Týništi nad Orlicí. Přijďte fandit!!!

výhra 20.01.2023 TJ Jiskra Heřmanův Městec - BK Ústí nad Orlicí 90:82 (24:18 44:43 63:60)
Vít Junk - 22, Martin Svojanovský - 21, Jan Blaško - 14, Milan Škop - 9, Tomáš Skalický - 8, Martin Tomik - 8, Matouš Jelínek - 0, Jan Jetmar - 0
25.01.2023 Martin Tomík

Minižactvo U12 na SŠB Pardubice sahalo po dvou výhrách!

V dalších zápasech jsme zajížděli na půdu soupeře do Pardubic. Tento tým je sice v tabulce až za naším družstvem, ale je složen pouze z hráčů a hráček ročníku 2011, náš tým z více než poloviny hráči ročníku 2013 a 2014. Opět bylo jasné, že centimetry a kilogramy nám budou výrazně chybět. Co nám ale v celém prvním zápase nechybělo byla rychlost, hra 1na1 a úspěšnost zakončení. První zápas jsme tedy trochu překvapivě vyhráli jednoznačně o 21 bodů 64:43. V útoku nejvíce dařilo Honzovi Radovi s 19ti body a důležité body, konkrétně 10, přidal i Ondra Tomík.

výhra 21.01.2023 SŠB Pardubice  - BK Ústí nad Orlicí  43:64 (10:13 17:30 27:48)
Jan Rada - 19, Kryštof Suchomel - 11, Ondřej Tomik - 10, Aleš Vítek - 8, Kryštof Kühn - 6, Antonín Jukl - 4, Dominik Krejsa - 4, Jan Mlejnek - 2, Viet Long Doan - 0, Matouš Mikyska - 0, Adam Vais - 0

Druhý zápas začal naším ohromným náporem a vedením 18:2, domácí byli v tuto chvíli zralí na ručník. Ještě v polovině ¾ jsme vedli 45:26…Nic tedy nenasvědčovalo tomu, že bychom měli mít v tomto zápase nějaký větší problém. Ten ale přišel…domácí stáhli sestavu na své nejlepší hráče, nám začaly docházet síly a z naší hry se vytratila lehkost. Začali jsme kupit nesmyslné chyby, nedávali dvojtakty a dostali několik zbytečných bloků. Posledních 12 minut zápasu jsme prohráli 2:30! A celý zápas tak 47:56. Neskutečná škola pro náš mladý tým, ale přesně tyto zápasy potřebujeme hrát abychom se zlepšovali. Příští zápasy nás čekají 11.2. doma proti Bižuterii Jablonec nad Nisou.

výhra 21.01.2023 SŠB Pardubice  - BK Ústí nad Orlicí  56:47 (6:21 16:35 34:45)
Kryštof Kühn - 11, Kryštof Suchomel - 10, Aleš Vítek - 10, Jan Rada - 6, Antonín Jukl - 5, Matouš Mikyska - 4, Viet Long Doan - 1, Dominik Krejsa - 0, Jan Mlejnek - 0, Ondřej Tomik - 0, Adam Vais - 0
25.01.2023 Jan Novák

Dvě cenná vítězství minižactva U11 s BK Přelouč

V sobotu 14.1. nastoupili minižáci U11 k domácímu souboji s BK Přelouč. Vzhledem k postavení obou týmů v neúplné tabulce se očekával vyrovnaný duel. Na hřišti však bylo všechno jinak a to i díky absenci dvou nejlepších střelců soupeře. První čtvrtinu rozehráli zkušenější hoši a vytvořili dostatečný náskok pro další minuty utkání. V poklidné tempu a v neustálé rotaci 14 hráčů jsme utkání dovedli do vítězného konce. Druhé utkání bylo trochu jiné. Základní pětka opět dobře rozehrála, avšak díky snížení tlaku na soupeře a získaným míčům Přelouče na doskoku se utkání začalo dramatizovat a soupeř nás dotáhl na rozdíl dvou bodů. Na hřiště se tak vrátila základní pětka a díky dobré obraně a práci na doskoku se podařilo náskok znovu navýšit. Do průběhu druhého utkání výrazně promluvil Kryštof Suchomel, který za téměř vyrovnaného stavu svou dobrou obranou získal pětkrát míč. Z následných protiútoků soupeř inkasoval deset bodů a tak bylo o utkání rozhodnuto.

výhra 14.01.2023 BK Ústí nad Orlicí - BK Přelouč 73:32 (24:0 40:9 61:20)
Matouš Mikyska - 13, Ondřej Bárta - 12, Dominik Krejsa - 12, Kryštof Suchomel - 12, Kryštof Kühn - 10, Ondřej Tomik - 6, Viet Long Doan - 4, Kryštof Koblížek - 2, Daniel Šlezingr - 2, Dominik Brablc - 0, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0

Zapsali jsme do tabulky dvě vítězství a v neúplné tabulce jsme se usadili na třetím místě za 8 vítězství a dvě porážky. V utkání byly k vidění pohledné akce, nedocházelo k příliš velkému množství ztrát. Dobrý výkon předvedl Kryštof Kühn, který znepříjemnil utkání nejvyššímu hráči soupeře svojí těsnou obranou a k tomu přidal také důležité body. Bodově se velmi dařilo Matouši Mikyskovi. Bojovný výkon předvedl Dominik Krejsa, Ondra Bárta a Matyáš Doan. Ve druhém utkání dobře fungovala spolupráce Suchomel - Tomik. Své první soutěžní body si připsala Elen Šáchová. Pochvalu za velmi dobrý výkon však zaslouží všech čtrnáct hráčů. Další utkání nás čeká v sobotu 28.1. v Havlíčkově Brodě.

výhra 14.01.2023 BK Ústí nad Orlicí - BK Přelouč 61:34 (14:2 26:20 44:32)
Matouš Mikyska - 15, Ondřej Tomik - 13, Kryštof Suchomel - 12, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Kühn - 5, Viet Long Doan - 4, Kryštof Koblížek - 2, Ellen Šáchová - 2, Daniel Šlezingr - 2, Ondřej Bárta - 0, Dominik Brablc - 0, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0
17.01.2023 Martin Tomík

Žáci U15A vstoupili skvěle do nadstavbové skupiny a předvedli nejlepší výkon sezony!

Na úvod nadstavbové části ligy starších žáků jsme hostili silný Hradec Králové a Liberec, který byl pro nás neznámou. K zápasům jsme se sešli defacto v kompletní sestavě a s odhodláním být v sobotu Hradci důstojným soupeřem a v neděli zkusit zapojovat o vítězství. Realita ale naprosto předčila očekávání a nebojím se říci, že tyto dva dny jsme předvedli snad nejlepší výkon co jsem od tohoto týmu kdy viděl.

Jak jsem i klukům po zápasech řekl, byl to výborný výkon ve všech ohledech, ale je to pro nás i velký závazek na tyto výkony navázat i v další části sezony a ukázat, že naše zlepšení je trendem, nikoliv vyjímkou.

výhra 14.01.2023 BK Ústí nad Orlicí - Královští Sokoli 59:61 (20:15 30:25 40:47)
Tomáš Stýskala - 19, Daniel Večeřa - 15, Tadeáš Tichý - 14, Tomáš Hejtmánek - 4, Václav Kočí - 3, Dominik Hodek - 2, Jakub Ripka - 2, Jan Blaško - 0, David Dobruský - 0, Matěj Pokorný - 0, Ondřej Shejbal - 0

Do utkání proti favoritovi celé skupiny B jsme vstoupili velmi nebojácně a po celý první poločas si udržovali vedení. Fungovala nám dobře obrana i doskok pod vlastním košem, což bylo základem úspěchu. Ve třetí čtvrtině jsme si bohužel vybrali slabší chvilku, soupeř na nás přitlačil a otočil skóre na +10 ve svůj prospěch. Nás to naštěstí nepoložilo a i nadále jsme bojovali o každý míč a v útoku předváděli úspěšné akce. Postupně jsme snižovali a 10 vteřin před koncem dostal byl Dan faulovaný za stavu 58:59. Situaci unesl a proměnil alespoň jeden trestný hod a srovnal. Po druhém jsme byli blízko zisku, ale nakonec  z toho byl aut pro Hradec. Ten se posunul po oddechovém čase do útoku a měl na to 3 vteřiny. První výhoz jsme ubránili, ale hosté měli ještě jeden z pod koše 0,9 vteřiny před koncem. Ten jsme bohužel nedokázali ubránit a dostali rozhodující koš společně s klaksonem :-(. Byla z toho tedy nakonec velmi smolná prohra a prodloužení bylo víc než na dosah. Nemusíme ale smutnit, neboť jsme byli Hradci naprosto vyrovnaným soupeřem a mnohdy ho i přehráli. Byl to skvělý zápas i pro fanoušky, byť se smolným koncem pro nás.

výhra 15.01.2023 BK Ústí nad Orlicí - BA Lynx Liberec 73:38 (17:14 32:21 51:34)
Matěj Pokorný - 11, Václav Kočí - 10, Tomáš Hejtmánek - 8, Tadeáš Tichý - 8, Daniel Večeřa - 8, Jakub Ripka - 7, Tomáš Stýskala - 7, Tomáš Hanuš - 6, Dominik Hodek - 6, Ondřej Shejbal - 2, David Dobruský - 0

V neděli jsme hostili soupeře, který byl pro nás velkou neznámou. Náš cíl byl ale jasný, tedy převést stejně kvalitní výkon jako v sobotu a jít si pro vítězství. Úvodní čtvrtina byla trošku nervózní a hodně vyrovnaná. V té druhé už jsme ale začali mít lehce navrch a nakonec odcházeli do poločasu s vedením 32:21. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu a navyšovali naše vedení. V záverečné čtvrtině už soupeř více prostřídal a naše lavička předčila jasně tu soupeřovu a vyhrála toto dějství 22:4, čímž se rozdíl ještě více natáhl.

V obraně se nám dnes skvěle dařil celoplošný presing, se kterým si hosté nevěděli příliš rady a ztratili mnoho míčů. Opět jsme si dokázali dobře pohlídat obranný doskok a často chodili do úspěšných brejků. V útoku jsme zbytečně neztráceli míče, hráli velmi zodpovědně a kolektivně. Ostatně pohled na tabulku střelců mluví jasně. Hned 9 hráčů zaznamenalo mezi 6 a 11 body, což je fantastické rozležení střelecké produktivity!

Za oba víkendové zápasy musím opravdu celý tým velmi pochválit, byl to skvělý a bojovný výkon od každého hráče. Žádný míč pro nás nebyl ztracený a hráli jsme jako jeden tým. Teď nás ale čeká ten težší úkol, tedy navázat na tyto výkony i v dalších kolech. Takže jen tak dál chlapci!

16.01.2023 Martin Šorf

Poslední zápas mužů v základní části aneb jak je důležité míti Vojtu, Svojana a Honzu

V sobotu 17.12. se v tělocvičně Střední školy automobilní konal poslední zápas základní části Východočeského přeboru. Ochoz nad hřištěm se velmi slušně zaplnil už před začátkem utkání a soupeř z Týniště nad Orlicí se dostavil také v hojném počtu a tak v 18:00 mohl zápas začít. V první čtvrtině ukázal dobrou formu Vojta Pecháček, který po čtrnáctidenní basketbalové přestávce drtil soupeře svými nájezdy už od první minuty a náš bodový náskok pomalu rostl. Vojtova hra byla tak efektní a efektivní, až se diváci ptali: „Co je to dnes s Vojtou?" S Vojtou nebylo vůbec nic, jen měl prostě velkou chuť hrát. Z dobře postavené obrany jsme vyráželi do protiútoku, kde se ke svému výbornému výkonu postupně rozehrával Honza Vaclávek, který byl velmi aktivní ve všech herních činnostech, výborně bránil, střílel, najížděl. V průběhu utkání přidal své jisté body také Martin Svojanovský. V součtu tito tři hráči nasázeli soupeři 71 bodů.

výhra 17.12.2022 BK Ústí nad Orlicí - SK Týniště nad Orlicí 92:65 (23:14 51:27 75:43)
Jan Václavek - 32, Martin Svojanovský - 20, Vojtěch Pecháček - 19, Jan Blaško - 8, Tomáš Skalický - 4, Ivan Jetmar - 3, Martin Tomik - 3, Zdeněk Václavek - 3, Jan Jetmar - 0

Je samozřejmě jasné, že na vítězství mají podíl všichni hráči, kteří nastoupili do utkání. Podařilo se ubránit jejich velmi dobrého podkošového hráče, kterého jsme udrželi na sedmi bodech. Občas jsme předvedli i útočnou akci s využitím clony na hráče s míčem a v útoku se také míč občas pohyboval více z rukou. Hráči Týniště zkoušeli různé druhy obran, zastavit se nás však nepovedlo. Sobotní výkon týmu prostě patřil mezi ty lepší. Poslední zápas základní části jsme dotáhli do vítězného konce a ukončili tuto část soutěže s bilancí 5 výher a 5 proher, což nás řádí na 4. místo v soutěži. Těšíme se na nadstavbovou část, která se rozlosuje až v lednu. Děkujeme našim věrným fanouškům a nejen jim přejeme pevné zdraví v roce 2023.

22.12.2022 Martin Tomík

Tréninky do konce roku + Vánoční zápas minižactvo vs. rodiče

Tréninky všech družstev končí v pondělí 19. prosince!

O den později v úterý 20. prosince však proběhne zápas minižactva U11+U12 proti rodičům. Hrát budeme v tělocvičně Br. Čapků a sraz je v 17:00. Všichni rodiče minižáků a minižákyň jsou srdečně zváni a ideálně ve sportovním :-).