Od 1. března je znovu otevřena po rekonstrukci světel sportovní hala SŠUP, tedy od této středy se vracíme k původnímu rozpisu tréninků, které naleznete u každého týmu v sekci tréninky.

Zároveň se do haly SŠUP přesouvají všechny zápasy počínaje tímto víkendem.

Zobrazit celou zprávu
27.02.2023 Martin Šorf

Žáci U15A vezou dvě ligové výhry z Prahy

O víkendu vycestovali naši žáci k dalším ligovým zápasům až do Prahy, kde je v sobotu čekali Jížní Supi a v neděli Kbely. Podle papírových předpokladů jsme byli v obou duelech favoritem, ale obzvlášť v neděli to zdaleko jasné nebylo.

V sobotním utkání jsme si ve druhé čtvrtině vytvořili rozhodující náskok, který jsme ve druhém poločase už víceméně udržovali. Naopak v neděli jsme po většinu duelu tahali za kratší konec. Vždy když jsme se na domácí dotáhli, tak jsme je pak zase nechali odskočit. Ve 33. minutě jsme prohrávali o 12 bodů, ale v tu chvíli se kluci semkli a zabojovali o obrat. Následujících 6 minut jsme vyhráli 24:2!! a v dramatickém a emotivním zápase nakonec urvali vítězství.

výhra 18.02.2023 Jižní Supi - BK Ústí nad Orlicí 45:66 (11:16 23:41 35:54)
Daniel Večeřa - 14, Tomáš Hejtmánek - 13, Tadeáš Tichý - 13, Tomáš Stýskala - 10, David Dobruský - 4, Dominik Hodek - 4, Jakub Ripka - 4, Václav Kočí - 2, Ondřej Shejbal - 2, Matěj Pokorný - 0

výhra 19.02.2023 TJ Sokol Kbely - BK Ústí nad Orlicí 62:71 (18:10 34:29 51:43)
Václav Kočí - 12, Tadeáš Tichý - 12, Tomáš Hejtmánek - 10, Matěj Pokorný - 9, Tomáš Stýskala - 9, Daniel Večeřa - 7, Jan Blaško - 5, Dominik Hodek - 5, Jakub Ripka - 2, David Dobruský - 0, Ondřej Shejbal - 0
21.02.2023 Martin Šorf

Východočeský přebor mužů - v šesti 293 stačilo jen na 55

V sobotu 18.2. jsme zavítali na palubovku vedoucího týmu soutěže Sokola Pardubice I. Vzhledem k velkým omluvenkám (práce, nemoc) jsme nakonec do Pardubic vyrazili pouze v šesti a to je ještě ve velmi zajímavé sestavě. Při součtu věku šesti hráčů jsme dosáhli úctyhodného čísla 293!!! To však bylo jediné v čem jsme soupeře jednoznačně převýšili. Sokolové nastoupili se svými podkošovými hráči a tak šlo jen o to, o kolik to bude a především se nezranit. Ke zranění naštěstí nedošlo a výsledek hovoří jasně. Do střelecké listiny jsme se tentokrát zapsali všichni a tak vstřelených 55 bodů není zase tak špatné. Předposlední utkání sezóny odehrajeme v Josefově a potom už nás čeká poslední domácí zápas v nově otevřené hale SŠUP, kterým tuto sezónu uzavřeme.

výhra 18.02.2023 TJ Sokol Pardubice I - BK Ústí nad Orlicí 118:55 (32:7 56:23 84:38)
Jan Blaško - 18, Milan Škop - 10, Martin Tomik - 10, Jan Jetmar - 6, Zdeněk Václavek - 6, Tomáš Skalický - 5
21.02.2023 Martin Tomík

Vysoká domácí prohra minižactva U11 s Holicemi

V sobotu 18.2. jsme v tělocvičně ZŠ Bratří Čapků přivítali tým z Holic. Oba zápasy měly stejný průběh. Soupeř nás už od prvních minut jednoznačně přehrával. Chlapci a děvčata z Holic byli lepší v obraně, na doskoku i v zakončení. Utkání ukázala, že máme před sebou ještě obrovský kus práce a že basketbalové utkání se ve dvou, třech hráčích vyhrávat nedá. Chybí nám týmovější pojetí hry. Všichni chtějí dávat koše, ale málokdo chce bránit a přihrávat lépe postaveným spoluhráčům. Tato výtka patří zvláště těm zkušenějším z týmu, kteří zahráli tak nějak to, co se od nich očekávalo (Bárta, Viet Long Doan, Tomik). Pro ty začínající stále platí, že jaký je přístup a chování v tréninku, takový je výkon v zápase. Na tento ne úplně povedený zápas se budeme snažit rychle zapomenout, věnovat se intenzivnímu tréninku a budeme se chtít co nejlépe připravit na další utkání.

výhra 18.02.2023 BK Ústí nad Orlicí - BVK Holice 22:81 (4:16 12:35 14:54)
Ondřej Bárta - 10, Viet Long Doan - 6, Dominik Krejsa - 6, Dominik Brablc - 0, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0, Kryštof Koblížek - 0, Ondřej Tomik - 0

výhra 18.02.2023 BK Ústí nad Orlicí - BVK Holice 13:75 (0:15 2:34 5:54)
Ondřej Tomik - 9, Ondřej Bárta - 2, Viet Long Doan - 2, Dominik Brablc - 0, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0, Kryštof Koblížek - 0, Dominik Krejsa - 0

Zápas žáků U15B v Lomnici odložen!

Na žádost soupeře je odložen zápas v Lomnici nad Popelkou, který se měl hrát v sobotu 18. února.

Náhradní termín je neděle 30. dubna.

17.02.2023 Martin Šorf

Žáci U15A pokračují na vítězné vlně i po jasné výhře v Pardubicích

O víkendu jsme odehráli pouze jedno ligové utkání, neboť se Pelhřimov omluvil pro velkou marodku v týmu.

Na palubovce poslední Pardubic jsme byli jasným favoritem a tuto úlohu jsme naplňovali již od prvních minut. V 7. minutě duelu jsme vedli 23:0 a bylo rozhodnuto. Domácí si nevěděli rady především s naším celoplošným presinkem z nejž praměnilo řada zisků a tím i snadných košů.

První poločas jsme ovládli 50:12 a dali si jasné cíle, jak hrát ve druhé půli. Bohužel ve třetí periodě jsme výrazně polevili v aktivitě a vypadalo to, že spíše jen čekáme na závěrečný klakson. Tuto desetiminutovku jsme vyhráli jen 15:12. V závěrečném dějství už už ale opět zlepšili obranu, obdrželi jen 2 body ze šestek a navýšili náskok.

výhra 29.01.2023 SŠB Pardubice - BK Ústí nad Orlicí 26:81 (5:31 12:50 24:65)
Ondřej Shejbal - 22, Matěj Pokorný - 16, Tomáš Stýskala - 10, Jan Blaško - 8, Daniel Večeřa - 8, Dominik Hodek - 7, Václav Kočí - 6, David Dobruský - 2, Tomáš Hejtmánek - 2, Jan Bryška - 0, Jakub Ripka - 0

Především ve druhém poločase jsme si chtěli vyzkoušet některé útočné varianty a to včetny hry se dvěma pivotmany. Nevypadalo to úplně zle a právě Ondra s Matějem dokázali uplatnit své centimetry a byli našimi nejlepšími střelci. Mohlo by je to povzbudit do dalších zápasů s těžšími soupeři, kde jejich body a doskoky budeme potřebovat ještě více.

01.02.2023 Martin Šorf

Minižactvo U11 veze z Havlíčkova Brodu vítězství a prohru

V sobotu 28.1. zajíždělo minižáctvo U11 do Havlíčkova Brodu k utkání s místní Jiskrou. Z různých důvodů se na cestu vydal trochu jiný tým než bývalo zvykem a tak tři zkušenější borce a sedm začátečníků čekala dvojice zajímavých zápasů. Hned ten první vypadal velmi dobře, první čtvrtinu jsme vyhráli 24:8 a tak se zdálo, že bude vše probíhat podle tabulkového předpokladu. Před odjezdem jsme byli na třetím místě, soupeř byl na místě jedenáctém. Hráči Jiskry však svou houževnatostí náš náskok postupně stahovali. Dokonce pět minut před koncem utkání jsme prohrávali o pět bodů. Sérií oddechový časů a přesným plněním pokynů trenéra jsme nakonec vývoj utkání otočili a 1,8 sekundy před koncem uzavřel účet utkání Ondra Bárta proměněným trestným hodem. Uzavřel také svůj nejlepší výkon sezóny, když se mu podařilo nasázet 33 bodů. Dramatický zápas se musel líbit a také přinesl cenné zkušenosti všem hráčům. Trenér však přišel o poslední zbytky porostu na hlavě.

výhra 28.01.2023 TJ Jiskra Havlíčkův Brod - BK Ústí nad Orlicí 54:57 (8:24 24:34 40:43)
Ondřej Bárta - 33, Ondřej Tomik - 13, Dominik Krejsa - 6, Kryštof Koblížek - 3, Ellen Šáchová - 2, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0, Daniel Šlezingr - 0

Druhý zápas už tak dramatický nebyl. Soupeř nás udolal díky početnější lavičce, výškové převaze a do průběhu utkání výrazně promluvily naše ztráty. Velmi často jsme porušovali pravidlo o krocích, driblinku a také hře "přes půl". Utkání rozhodly také útočné doskoky soupeře, který své nepřesné střely velmi snadno doskakoval a z následných několika dalších možných pokusů skóroval. Navíc se bohužel ke třem zkušenějším hochům nepřidal bodově nikdo další a tak jsme zapsali třetí prohru sezóny. Utkání však ukázalo, kde nás tlačí bota a také to, že otáčet význam přísloví o bojišti a cvičišti se nevyplácí.

Ondřej Tomik - 22, Ondřej Bárta - 15, Dominik Krejsa - 5, Dominik Čermák - 0, Patrik Čermák - 0, Šárka Gubková - 0, Valerie Juklová - 0, Kryštof Koblížek - 0, Ellen Šáchová - 0, Daniel Šlezingr - 0
30.01.2023 Martin Tomík

Žáci U15A se konečně dočkali výhry proti Holicím!

Na palubovce tradičního rivala z Holic odehráli ve středu naši žáci další utkání ligové nadstavbové skupiny B. Chtěli jsme navázat na dobré výkony proti Hradci a Liberci a naším jasným cílem bylo vítězství, na které ve vzájemných duelech čekáme už poměrně dlouho.

Kdy jindy zabojovat o výhru než nyní, když máme poměrně dobrou formu a předvádíme především dobrou obranu. Ostatně to se potvrdilo i nyní, když jsme domácí udrželi na 44 bodech

výhra 25.01.2023 BVK Holice - BK Ústí nad Orlicí 44:74 (11:11 20:28 31:47)
Tadeáš Tichý - 18, Tomáš Stýskala - 16, Daniel Večeřa - 13, Dominik Hodek - 9, Tomáš Hejtmánek - 6, Ondřej Shejbal - 6, Václav Kočí - 4, Matěj Pokorný - 2, David Dobruský - 0, Tomáš Hanuš - 0

Úvodní čtvrtina byla oboustranně dost nepřesná a nepadalo mnoho košů. Remíza s nízkým skóre 11:11 jí tak docela slušela. Ve druhé části jsme pokračovali v dobré obraně a když se ke konci trefil třikrát po sobě Tadeáš přesně z trojky (celkem v zápase zaznamenal 6 trojek), tak jsme se ujali vedení o 11 bodů, které domácí s klaksonem trojkou snížili na poločasových 20:28.

Ve druhém poločase pokračovala naše dobrá obrana, ale přidal se lepší útok a také větší aktivita na útočném doskoku. Dokázali jsme si vytvářet dobré pozice a proměňovat je. Měli jsme i několik zisků z presingu, po kterých padlo pár lehkých košů. Naše vedení postupně narůstalo a nakonec se zastavilo na 30 bodech.

Výhra nás těší a snad je "holické prokletí" již minulostí. Větší radost než z výhry mám ale z našeho výkonu, kdy už třetí zápas výborně bráníme, dobře doskakujeme a to se odráží pak i v útočné produkci. Nyní nás čeká o víkendu doma Pelhřimov a venku SŠB a i v těchto duelech budeme chtít potvrdit naši aktuální formu.

25.01.2023 Martin Šorf

Napínavé utkání mužů v Heřmanově Městci rozhodlo až prodloužení

V pátek 20.1. zajížděli muži k utkání nadstavbové části Východočeského přeboru do Heřmanova Městce. Z různých důvodů se na cestu vydalo pouze 8 hráčů. Určitě stojí za zmínku, že na venkovní utkání jsme v osmi hráčích vyjížděli čtyřmi osobními automobily a jedním autobusem (linkovým). Jako tradičně nám utekl začátek utkání a soupeř rychlou hrou navyšoval bodový zisk. V průběhu první čtvrtiny jsme se soupeřem začali pomalu držet krok a hra se pomalu začala vyrovnávat. Začali jsme získávat více míčů na doskoku a podařilo se minimalizovat ztráty. V poločase tak bylo skóre vyrovnané (44:43 pro domácí).

První minuty druhé půle nás zastihly nepřipravené a soupeř odskočil na mírný náskok, který se nám podařilo dotáhnout v průběhu čtvrté čtvrtiny. Dokonce jsme 4 minuty před koncem řádné hrací doby vedli o pět bodů. Potom však přišla série ztrát, faulů a následných trestných hodů soupeře, neproměněné střely a najednou soupeř vedl o dva body. Tři vteřiny před koncem čtvrté čtvrtiny jsme srovnali na 80:80 a soupeř si po obdrženém koši vzal oddechový čas. Přesunul vyhazování na útočnou půlku a na tabuli svítilo 2,8 sekundy do konce. Hráči Heřmanova Městce předvedli výborně secvičený signál a po několika clonách byl jeden z hráčů volný a šel sám do koše. Míč však poskakoval po obroučce a vyskočil ven. Zaplněná sportovní hala se tak mohla těšit na prodloužení.

Toto hrací období se nám vůbec nepovedlo. Naše hra byla velmi neuspořádaná, volili jsme těžké střely a také docházely síly. Prohra po prodloužení byla zasloužená, ale tento zápas se prostě musel divákům líbit a my jsme mohli odejít z palubovky se vztyčenou hlavou po velmi dobrém výkonu. Další utkání nadstavbové části odehrajeme 4.2. od 17:00 doma proti Týništi nad Orlicí. Přijďte fandit!!!

výhra 20.01.2023 TJ Jiskra Heřmanův Městec - BK Ústí nad Orlicí 90:82 (24:18 44:43 63:60)
Vít Junk - 22, Martin Svojanovský - 21, Jan Blaško - 14, Milan Škop - 9, Tomáš Skalický - 8, Martin Tomik - 8, Matouš Jelínek - 0, Jan Jetmar - 0
25.01.2023 Martin Tomík

Minižactvo U12 na SŠB Pardubice sahalo po dvou výhrách!

V dalších zápasech jsme zajížděli na půdu soupeře do Pardubic. Tento tým je sice v tabulce až za naším družstvem, ale je složen pouze z hráčů a hráček ročníku 2011, náš tým z více než poloviny hráči ročníku 2013 a 2014. Opět bylo jasné, že centimetry a kilogramy nám budou výrazně chybět. Co nám ale v celém prvním zápase nechybělo byla rychlost, hra 1na1 a úspěšnost zakončení. První zápas jsme tedy trochu překvapivě vyhráli jednoznačně o 21 bodů 64:43. V útoku nejvíce dařilo Honzovi Radovi s 19ti body a důležité body, konkrétně 10, přidal i Ondra Tomík.

výhra 21.01.2023 SŠB Pardubice  - BK Ústí nad Orlicí  43:64 (10:13 17:30 27:48)
Jan Rada - 19, Kryštof Suchomel - 11, Ondřej Tomik - 10, Aleš Vítek - 8, Kryštof Kühn - 6, Antonín Jukl - 4, Dominik Krejsa - 4, Jan Mlejnek - 2, Viet Long Doan - 0, Matouš Mikyska - 0, Adam Vais - 0

Druhý zápas začal naším ohromným náporem a vedením 18:2, domácí byli v tuto chvíli zralí na ručník. Ještě v polovině ¾ jsme vedli 45:26…Nic tedy nenasvědčovalo tomu, že bychom měli mít v tomto zápase nějaký větší problém. Ten ale přišel…domácí stáhli sestavu na své nejlepší hráče, nám začaly docházet síly a z naší hry se vytratila lehkost. Začali jsme kupit nesmyslné chyby, nedávali dvojtakty a dostali několik zbytečných bloků. Posledních 12 minut zápasu jsme prohráli 2:30! A celý zápas tak 47:56. Neskutečná škola pro náš mladý tým, ale přesně tyto zápasy potřebujeme hrát abychom se zlepšovali. Příští zápasy nás čekají 11.2. doma proti Bižuterii Jablonec nad Nisou.

výhra 21.01.2023 SŠB Pardubice  - BK Ústí nad Orlicí  56:47 (6:21 16:35 34:45)
Kryštof Kühn - 11, Kryštof Suchomel - 10, Aleš Vítek - 10, Jan Rada - 6, Antonín Jukl - 5, Matouš Mikyska - 4, Viet Long Doan - 1, Dominik Krejsa - 0, Jan Mlejnek - 0, Ondřej Tomik - 0, Adam Vais - 0
25.01.2023 Jan Novák
Zavřít
DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!