Žáci U15A vezou z Poděbrad druhou letošní ligovou výhru!

PDF download

O víkendu začali naši žáci odvetná utkání v ligové skupině C na palubovce Hradce Králové a Poděbrad. V sobotu jsme na palubovce Královských Sokolů bojovali s výraznou výškovou převahou domácích, kteří jí často dokázali využít ke skórování z blízkosti koše.

V útoku jsme se začali výrazněji prosazovat až od druhé čtvrtiny, ale jelikož obrana stále pokulhávala, tak rozdíl ve skóre narůstal. Nakonec jsme stovku uhájili a odvezli si prohru 60:97.

výhra 05.11.2022 Královští Sokoli - BK Ústí nad Orlicí 97:60 (26:8 50:24 77:43)
Tadeáš Tichý - 15, Daniel Večeřa - 13, Tomáš Stýskala - 12, Matěj Pokorný - 8, Jakub Ripka - 6, Václav Kočí - 3, Jan Blaško - 2, Tomáš Hejtmánek - 1, Jan Bryška - 0, David Dobruský - 0, Ondřej Shejbal - 0

V neděli jsme nastoupili proti soupeři, který nás v úvodním kole porazil v dramatické koncovce rozdílem jediného koše. Měli jste soupeři tedy co vracet. Na obou stranách chyběli nejlepší střelci z úvodního duelu, což byl v našem dresu Dominik. K dispozici jsme neměli ani Tadeáše. A aby toho nebylo málo, tak se v úvodu druhé půle ještě zranil Tomáš Stýskala, který byl v tu dobu naším nejlepším střelcem.

Celý zápas byl hodně vyrovnaný a žádný z týmů se nedostal nikdy do vyššího než 8 bodového vedení. Domácí se spoléhali především na útočnou produkci tří hráčů, kteří bez jednoho koše zaznamenali všechny body svého týmu. Především autora 30 bodů Vocáska jsme nedokázali moc přibrzdit. I tak není 56 obdržených bodů špatná vizitka, jenom škoda mnoha útočných doskoků, které jsme soupeři pod naším košem nechali. V útoku jsme se bohužel nedokázali příliš často dostat pod koš, neboť soupeř poměrně dost zatahoval do šestky. Avšak ve druhém poločase jsme dokázali trefit 5 trojek, což nám hodně pomohlo. V koncovce jsme měli stále navrch a i přes snahu domácích a naše hloupé ztráty jsme vedení udrželi a mohli se tak radovat z druhé letošní výhry.

výhra 06.11.2022 Basket Poděbrady - BK Ústí nad Orlicí 56:60 (18:14 27:30 42:45)
Daniel Večeřa - 20, Tomáš Stýskala - 14, Tomáš Hejtmánek - 8, Václav Kočí - 8, David Dobruský - 4, Tomáš Hanuš - 4, Jakub Ripka - 2, Jan Blaško - 0, Matěj Pokorný - 0, Ondřej Shejbal - 0
Zobrazit celou zprávu
07.11.2022 Martin Šorf

Vysoká vítězství minižáků U11 ve Vysokém Mýtě

V sobotu 5.11. nastoupili minižáci kategorie U11 k další dvojici soutěžních utkání proti Drakům z Vysokého Mýta. Náš tým byl složený ze sedmi hráčů, nastupující v kategorii U12 a čtyř "nováčků", kteří letos přestoupli z přípravky. Soupeř měl tým složen pouze ze začínajích hráčů. Výkonnostní rozdíl byl patrný hned od začátku a tak větší příležitost k získávání zkušeností dostávali hráči z řad "nováčků". Dominik Čermák dokonce zaznamenal své první soutěžní body. Kryštof Suchomel trefil i svou první tříbodovou střelu, v této kategorii se však počítá pouze za body dva. V bodově hojném utkání si s chutí zahráli všichni. V dalším utkání nás čeká 19.11. na domácí palubovce tým Stěžer.

výhra 05.11.2022 Draci Vysoké Mýto - BK Ústí nad Orlicí 4:113 (0:28 0:59 0:83)
Matouš Mikyska - 25, Kryštof Suchomel - 23, Kryštof Kühn - 22, Dominik Krejsa - 14, Ondřej Tomik - 14, Viet Long Doan - 9, Dominik Čermák - 4, Ondřej Bárta - 2, Patrik Čermák - 0, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0

výhra 05.11.2022 Draci Vysoké Mýto - BK Ústí nad Orlicí 1:112 (0:34 0:58 0:88)
Kryštof Suchomel - 28, Dominik Krejsa - 20, Kryštof Kühn - 16, Matouš Mikyska - 16, Ondřej Bárta - 14, Ondřej Tomik - 8, Viet Long Doan - 6, Dominik Čermák - 2, Patrik Čermák - 2, Valerie Juklová - 0, Ellen Šáchová - 0
07.11.2022 Martin Tomík

Výhodná nabídka vstupenek na reprezentaci!

V pátek 11.11. od 18:15 v pardubické aréně hostí v rámci kvalifikace na MS reprezentace mužů tým Černé Hory.

Můžete být u toho a získat vstupenku s klubovou slevou 75%.

Cena vstupenky po slevě: 90,- do hlavních sektorů / 50,- na balkón

V případě zájmu o vstupenku kontaktujte Martina Šorfa nejpozději v pondělí 7. 11.

03.11.2022 Martin Šorf

Žáci U15 A mají první ligovou výhru, ale také první stovku!

Dva týmy z Pardubice, avšak z opačného půlu tabulky, jsme o víkendu hostili v azylu haly SŠ automobilní na Dukle. V sobotu jsme proti SŠB byli v roli papírového favorita, naopak v neděli jsme proti druhému týmu loňského Mistrovství ČR této věkové kategorie měli za cíl sehrát důstojnou partii.

První úkol, tedy připsat si premiérovou výhru v lize, se podařilo splnit bez větších obtíží. Ovšem v neděli bylo velmi těžké držet s fyzicky i technicky vyspělejším soupeřem krok a výsledek bohužel odráží rozložení sil a dění na hřišti.

výhra 15.10.2022 BK Ústí nad Orlicí - SŠB Pardubice 86:32 (25:13 48:15 59:25)
Daniel Večeřa - 22, Tomáš Stýskala - 14, Tadeáš Tichý - 14, Václav Kočí - 10, Tomáš Hejtmánek - 7, Ondřej Shejbal - 6, Jan Blaško - 4, Tomáš Hanuš - 4, Jakub Ripka - 3, David Dobruský - 2

Úvodní čtvrtina byla z naší strany ještě taková trochu rozjezdová. Především v obraně jsme měli dost okének. Ve druhé části jsme však začli být aktivnější při presingu a po několika ziscích i snadno skórovali. Tuto desetiminutovku jsme ovládli jasně 23:2 a rozhodli tak o našem vítězství. Ve druhém poločase jsme si chtěli vyzkoušet některé útočné kombinace a tak nárůst skóre nebyl tak rychlý, ale na našem jasném vítězství to nic změnit nemohlo.

výhra 16.10.2022 BK Ústí nad Orlicí - BK VIVIDBOOKS Pardubice 41:110 (11:31 24:60 33:80)
Tomáš Stýskala - 13, Tomáš Hejtmánek - 8, Tadeáš Tichý - 8, Václav Kočí - 4, Daniel Večeřa - 4, Jan Blaško - 2, Ondřej Shejbal - 2, Adam Diblík - 0, David Dobruský - 0, Tomáš Hanuš - 0, Jakub Ripka - 0

V neděli jsme proti favorizované Bekse měli od úvodních minut obrovský problém především v obraně. Nedařilo se nám vůbec zastavovat nájezdy soupeřů, ostatně 110 obdržených bodů je toho jasným důkazem. Je pravda, že vyšší a rychlejší soupeř se těžko zastavuje, ale pokud bychom byli více pozorní a odhodlaní nájezdy ubránit, určitě by skóre bylo o nějaký ten koš nižší. Právě větší vůle bránit a ubránit mi tam chyběla nejvíce. Naopak je třeba pozitivně ohodnotit, že jsme naším presingem donutili soupeře k několika ztrátám. Kluci viděli, že naše "dvojka" funguje i proti těm nejlepším hráčům.

17.10.2022 Martin Šorf

Muži vezou body z Týniště nad Orlicí

V neděli dopoledne jsme uzavřeli 1. polovinu základní části Východočeského přeboru utkáním v Týništi nad Orlicí. Do tohoto utkání nastoupil i Honza Václavek, posila týmu, výborný obránce a střelec za tři body. Soupeře se nám podařilo už v první čtvrtině dobrou obranou donutit k těžkým střelám, které na rozdíl od nás neproměňoval. Podobně probíhal i zbytek utkání a tak konečné skóre jasně ukazuje převahu našeho družstva. V průběhu utkání se nám podařilo trefit devět trojek, soupeř proměnil "pouze" tři. Nedařila se jako tradičně střelba trestných hodů. Úspěšnost 50% by se dala jistě vylepšit.

výhra 16.10.2022 SK Týniště nad Orlicí - BK Ústí nad Orlicí 64:97 (11:23 25:50 42:67)
Vít Junk - 24, Jan Blaško - 19, Martin Svojanovský - 18, Milan Škop - 10, Jan Václavek - 10, Martin Tomik - 7, Ivan Jetmar - 6, Vojtěch Pecháček - 3

Opět nás doprovázel poměrně početný fanklub, který vytvořil příjemnou atmosféru v setmělé hale. Utkání zhodnotil jeden z fanoušků takto: "Hrajete čím dál líp, výborně jste bránili, jen Ty hraješ čím dál hůř" (Pozn. "Ty" je autor krátkého článku). Fanoušek měl jistě na mysli neproměněné střely z podkoše. V této statistice jsem bohužel dominoval. Skóre tak mohlo celkem bez problémů přesáhnout stobodovou hranici. Ta nakonec prolomena byla, ale tříbodová střela z ruky Ivana Jetmara prošla obroučkou až po časovém limitu. V dalším utkání nás čeká 19.11. družstvo Heřmanova Městce, ve kterém budeme na jejich hřišti jako domácí tým. Dále potom 20.11. v azylu, v tělocvičně na Střední škole automobilní, přivítáme vedoucí tým soutěže Sokol Pardubice.

17.10.2022 Martin Tomík

Žáci U15 B vybojovali výhru v daleké Boleslavi

Dlouhý výlet do Mladé Boleslavi čekal v sobotu na béčko našich žáků. Při pohledu na pěkně narostlé soupeře bylo jasné, že naše kluky nečeká nic lehkého a často se budou bránit s výrazně vyššími protihráči. Navíc k zápasu bylo z různých důvodů připraveno pouze sedm chlapců. V tomto případě přišlo vhod, že se hrál pouze jeden zápas.

Co nám chybělo v centimetrech, to jsme nahrazovali šikovností a rychlostí a i trochu větší basketbalovostí. Po vyrovnané první periodě jsme si ve druhé čtvrtině vypracovali desetibodový náskok, který jsme víceméně udržovali až do konce.

výhra 15.10.2022 TJ AŠ Mladá Boleslav - BK Ústí nad Orlicí  60:68 (18:19 33:43 50:58)
Kočí Václav - 31, Lukáš Gapko - 19, Jan Bryška - 14, Adam Diblík - 4, Jakub Auxt - 0, Ondřej Maixner - 0, Miloslav Pirkl - 0

Minižactvo U12 potvrdilo roli favorita a veze dvě výhry z Trutnova

O druhém hracím víkendu jsme v sobotu 8.10. vyráželi do Trutnova. Tým domácích hraje soutěže prvním rokem, tak jsme k utkáním nastupovali jako mírní favorité. Začátek prvního utkání byl z naši strany poněkud nervózní. Míč jsme si házeli jako horký brambor a nájezdy také nebyly úspěšné. Až koš na konci druhé minuty naši nervozitu ukončil a od té doby jsme hráli celkem bez problémů až do konce zápasu. Několikrát nám vyšlo vhazování, akce hoď a běž a dokonce i přechod hřiště bez driblingu jen pomocí přihrávek.

výhra 08.10.2022 BK Loko Trutnov - BK Ústí nad Orlicí  16:83 (2:19 5:37 14:57)
Kryštof Suchomel - 30, Jan Rada - 11, Antonín Jukl - 8, Aleš Vítek - 8, Viet Long Doan - 6, Štěpán Hýrek - 6, Dominik Krejsa - 4, Kryštof Kühn - 4, Jan Mlejnek - 4, Matouš Mikyska - 2, Martin Čižmárik - 0, Ondřej Tomik - 0

Druhý zápas začal naším velkém náporem a rychlým vedením 1:13, bohužel poté po prostřídání jsme předvedli několik nedorozumění v obraně a domácí se dotáhli až na 11:15. Ve zbytku zápasu jsme již drama nepřipustili a v klidu si dokráčeli pro dvě vítězství do tabulky.

K dalším zápasům zajíždíme opět na půdu soupeře do Týniště nad Orlicí.

výhra 08.10.2022 BK Loko Trutnov - BK Ústí nad Orlicí  23:59 (11:15 14:39 14:49)
Kryštof Kühn - 14, Aleš Vítek - 10, Jan Rada - 9, Kryštof Suchomel - 8, Viet Long Doan - 6, Ondřej Tomik - 4, Martin Čižmárik - 2, Štěpán Hýrek - 2, Dominik Krejsa - 2, Matouš Mikyska - 2, Antonín Jukl - 0, Jan Mlejnek - 0
10.10.2022 Jan Novák

Druhá domácí výhra mužů

V pátek 7.10. dohrávali muži utkání 3. kola s týmem TJ Jiskra Heřmanův Městec. Tentokrát se hrálo v tělocvičně ZŠ Bratří Čapků. Opět se sešla početná skupinka fanoušků, která vytvořila v průběhu zápasu velmi dobrou atmosféru. Utkání začalo v 18:30 a hned první minuty naznačily, že by mohlo jít o velmi náročné a vyrovnané utkání. Soupeři se dařila střelba za tři body a dominoval také pod košem, kde se tvrdě prosazoval. Soupeři se nepodařilo vytvořit náskok a tak první čtvrtina skončila 17:17. Do druhé čtvrtiny však nastoupil úplně jiný tým, který se asi úplně fyzicky vyčerpal v první části utkání. Nám se podařilo v tomto hracím období dát 28 bodů, soupeř zatížil naše konto jen sedmi body. O průběhu utkání tak bylo rozhodnuto a v poklidném tempu si tým mužů připsal za vítězství další body do neúplné tabulky, ve které je tým BK Ústí nad Orlicí na prvním místě. Výborný výkon předvedl Víťa Junk, autor 24 bodů. Na místě je také zmínit velmi dobrý výkon dorostence Ivana Jetmara,  který hrál velmi aktivně na doskoku i v obraně. Další utkání nás čeká dopoledne 16.10.  v Týništi nad Orlicí.

výhra 07.10.2022 TJ Jiskra Heřmanův Městec - BK Ústí nad Orlicí 46:82 (17:17 24:45 35:70)
Vít Junk - 24, Vojtěch Pecháček - 12, Martin Tomik - 12, Martin Svojanovský - 10, Tomáš Skalický - 9, Ivan Jetmar - 8, Matouš Jelínek - 5, Milan Škop - 2, Jan Jetmar - 0
09.10.2022 Martin Tomík

POZOR - od příštího týdne změna tréninků!

Počínaje pondělím 10. října dojde k určitým změnám v trénincích soutěžních družstev. Důvodem je rekonstrukce světel v tale SŠUP, tudíž i domácí zápasy budeme hrát v náhradním prostředí.

Od 10.10. až do odvolání (předpoklad dokončení rekonstrukce je v průběhu ledna) budeme trénovat takto:

Žáci U15A a muži - tělocvična automobilní školy, Dukla

Děkujeme za pochopení vzniklé situace a věříme, že nás po Novém roce přivátá pěkně zrekonstruovaná hala SŠUP.

06.10.2022 Martin Šorf

Muži odehráli první domácí zápasy Východočeského přeboru a mají první výhru

V sobotu čekalo na tým trenéra Tomáše Skalického družstvo z Nového Bydžova. Předchozí výsledky naznačovaly, že by to mohl být hratelný soupeř pro první domácí utkání po deseti letech. Tato událost přilákala do hlediště poměrně slušnou návštěvu. Největší fanouškovskou základnu měl Vojta Pecháček, kdy někteří jeho fanoušci dorazili až z dalekého Nového Jičína. Za hlasitého povzbuzování utkání začalo v 16:30.  Již první čtvrtina ukázala, že předchozí výsledky byly oprávněné. Poločasové skóre svádělo k možnosti dosáhnout hranice sta bodů. To se nakonec povedlo i přes to, že v poslední čtvrtině trenér začal pomalu krotit vášně a šetřit tak síly na nedělní utkání. Tým mužů  zakončil vítězstvím velmi úspěšnou sobotu basketbalového klubu napříč kategoriemi.

výhra 01.10.2022 BK Ústí nad Orlicí - BK Nový Bydžov 106:47 (32:8 60:23 81:35)
Martin Svojanovský - 30, Martin Tomik - 21, Milan Škop - 17, Vojtěch Pecháček - 13, Tomáš Skalický - 12, Jan Jetmar - 6, Ivan Jetmar - 5, Zdeněk Václavek - 2

Rozhodnutí o šetření sil v závěru sobotního utkání bylo naprosto správné. V neděli nás totiž čekal úplně jiný soupeř - Kanonýři z Josefova. Silově a technicky vybavený tým plný mládí se jevil už při rozcvičení velmi nebezpečně. Svoji sílu ukázali hned v úvodu utkání, kdy si vytvořily místy až čtrnáctibodový náskok, který se bohužel nepodařilo dotáhnout. Nejblíž jsme se soupeři přiblížili na sedm bodů. Utkání plné tvrdých střetů, rychlých protiútoků a místy i pohledných akcí sledovalo opět hlasité publikum. Do výsledku utkání opět promluvila velmi malá úspěšnost trestných hodů.

výhra 02.10.2022 BK Ústí nad Orlicí - Kanonýři Josefov "B" 52:64 (16:29 32:44 47:56)
Martin Svojanovský - 25, Martin Tomik - 14, Jan Blaško - 7, Vojtěch Pecháček - 4, Tomáš Skalický - 2, Ivan Jetmar - 0, Jan Jetmar - 0, Milan Škop - 0

Příští utkání čeká mužský tým už v pátek 7.10., kdy v tělocvičně ZŠ Bratří Čapků hostí Heřmanův Městec. Utkání začíná v 18:30.